המורדים בלוב השתלטו על עיר א-זאוויה 33 קילומטרים בלבד מהעיר הבירה טריפולי. קדאפי לנאמניו 'דמם של הקדושים המעונים הוא דלק לשדה הקרב'.

מדייוחים המגיעים מלוב דווח כי המורדים בלוב השתלטו על א-זאוויה, אחת מערי המפתח במערב לוב, וקטעו את אחד מנתיבי האספקה החשובים ביותר לטריפולי הבירה, ההשתלטות על העיר א-זאוויה היא ההישג המשמעותי ביותר של המורדים מאז פרוץ המרד בחודש פברואר א-זאוויה נמצאת רק כ-33 קילומטרים מהעיר הבירה טריפולי.
לראשונה אחרי זמן מה שוחרר היום במדיה הלובית קלטת אודיו ובו קורא שליט לוב מועמד קדאפי לנאמניו להיערך לקרב על חירות לוב מול הבוגדים, ואמר, העם הלובי יישאר ושלטוני יישאר, הרימו את נשקיכם וצאו לקרב לשחרור לוב סנטימטר אחרי סנטימטר מידי הבוגדים וכוחות נאט"ו, ובדבריו קרא שליט לוב לנאמניו להקריב את עצמם למען המדינה, דמם של הקדושים המעונים הוא דלק לשדה הקרב, אמר.
דובר הממשלה אמר בתגובה לדברי המורדים שהשתלטו על העיר א-זאוויה, "כי א זאוויה נמצאת תחת שליטה מוחלטת", וכי ישנם "כיסי התנגדות" באזור טריפולי.
וציין כי הכביש המוביל בין טריפולי לתוניסיה, ועובר דרך א-זאוויה, לא נחסם לתנועה, אך "נאסר על אזרחים זרים לנסוע בכביש בשל הסכנה כי ייפגעו על ידי הכדורים שיורים המורדים לעבר הכביש".
בתוך כך דווח אתמול כי המורדים בלוב ונציגי הממשלה של השליט מועמר קדאפי מקיימים משא ומתן בבית מלון באי ג'רבה בדרום תוניסיה, אבל אישור רישמי לשיחות לא נמסר לא מהממשלה ולא מנציג מתנועת המורדים.
יצויין כי אחרי חמישה חודשים למלחמה בלוב, המורדים זוכים לתמיכה בינלאומית במאמץ להדיח קדאפי, והם מוכרים היום רשמית כנציגי העם הלובי.