המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב אמר כי הדבר הכרחי על מנת להאבק בטרור • "בעידן של טרור בינלאומי, צריך היגיון בריא. זה לא הדבר הכי גרוע שאפשר לעשות"

מועמד המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארצות הברית, דונלד טראמפ אומר הערב כי ארצות ברית צריכה לבחון "ברצינות" סיווג מוסלמים בארה"ב ככלי למאבק בטרור, כאשר לדבריו, "זה לא הדבר הכי גרוע שאפשר לעשות".

בראיון לתקשורת בארה"ב אמר: "אני שונא את הרעיון של פרופיילינג, אבל אנחנו חייבים להשתמש בהיגיון ולבחון זאת ברצינות". מדובר בשיטה המיועדת לאפשר לממשל לסמן אנשים לקראת חקירה על פי גזעם, דתם או הלאום שלהם.

"אני חושב שאפיון הוא משהו שאנחנו חייבים להתחיל לחשוב עליו כמדינה. ומדינות אחרות עושות את זה. אתה מסתכל על ישראל ואתה מסתכל על מדינות אחרות וכולן עושות זאת בהצלחה. אתה יודע, אני שונא את הרעיון של אפיון", אמר טראמפ.

טראמפ אמר כי בעידן של טרור בינלאומי, יש להעדיף את "ההיגיון הבריא" על פני להיות פוליטיקלי-קורקט. יצויין כי ישראל משתמשת ב"פרופיילינג" להערכת איום בעת בידוק בשדה התעופה נתב"ג למשל.

כזכור, יום אחרי הפיגוע שהוגדר כפיגוע הירי החמור בתולדות ארה"ב מפנה המועמד הרפובליקני דונלד טראמפ אצבע מאשימה לעבר הקהילה המוסלמית, שלטענתו לא מדווחת על מוסלמים מועדים לפורענות כמו המחבל עומאר מאטין שרצח 49 בני אדם.

"הרבה אנשים שהכירו אותו, כמו גרושתו, חשבו שהוא מטורף ושמשהו כזה עלול לקרות", אמר טראמפ בראיון לכלי התקשורת האמריקני, ה- CNN. "מסיבה כלשהי הקהילה המוסלמית לא מדווחת על אנשים כאלה".

טראמפ אמר שארה"ב חייבת להשתפר באיסוף המודיעין שלה כדי למנוע פיגועים כאלה. "אנחנו חייבים לבדוק במסגדים ולבדוק את הקהילה המוסלמית", אמר טראמפ. "תאמינו לי, הם מכירים את האנשים שיש להם את הפוטנציאל להתפוצץ".