דרישה למשאל עם חוזר בבריטניה • מיליונים חתמו על עצומה

מתנגדי עזיבת האיחוד האירופי מסרבים להשלים עם תוצאות משאל העם שנערך בסוף השבוע ומתכננים קיום הפגנת רבבות בלונדון • מיליוני איש כבר חתמו על עצומה הקוראת למשאל עם חוזר

לאחר תוצאות משאל העם שפורסמו ביום שישי העלו כי 52% מאזרחי בריטניה העדיפו לעזוב את האיחוד האירופי, העלו עצומה בנושא באתר הפרלמנט הבריטי.

עד כה, למעלה משלושה מיליון אזרחים חתמו על העצומה. הפרלמנט הבריטי מחויב לקיים כעת דיון בנושא העצומה, אך הממשלה לא מחויבת לקיים את הדיון כך שייתכן שהעצומה הזאת לא תועיל בדבר.

מרבית החותמים הגיעו מלונדון, שהצביעה ברובה בעד הישארות באיחוד האירופי. בעצומה נכתב: "אנו קוראים לממשלה ליישם את החוק שאם בהצבעה לא הושג רוב של 60 אחוזים ואחוזי ההצבעה לא עלו מ-75 יש לבצע משאל עם חוזר".

העצומה הזו לא הייתה היחידה. כמעט 100 אלף בני אדם חתמו על קריאה לראש העיר של בירת אנגליה, סאדיק חאן, להכריז על לונדון כבירה עצמאית ולהצטרף לאיחוד האירופי. "לונדון היא עיר בינלאומית ואנו רוצים להישאר בלב אירופי", כתב יוזם העצומה ג'יימס אומאלי.

אך הם לא מסתפקים בעצומות אינטרנטיות. יותר מ-35 אלף בריטים כבר הבטיחו את השתתפותם בהפגנת ענק שצפויה להתקיים בכיכר טרפלגר במרכז לונדון כדי למחות על התוצאות במשאל העם שהכריעו כי בריטניה תצא מהאיחוד האירופי.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *