עשרות חרדים יצאו להפגין מול שגרירות בוליביה במחאה על מעצרו של יעקב אסטרייכר - איש עסקים חרדי שפעל בבוליביה, ונעצר לאחר שנחשד בהלבנת הון • אשתו: חמשת ילדיו מחכים ומצפים לשוב אביהם • הסיפור המלא

חברים, עסקנים ובני משפחה הגיעו אל מול שגרירות בוליביה במנהטן, כדי למחות על מעצרו של יעקב אסטרייכר – איש עסקים חרדי שפעל במדינה.

אסטרייכר, שימש כנציגה של קרן השקעות שוויצרית, ואיתר עבור הקרן שטחי חקלאות בבוליביה. עורכת דין קולומביאנית בשם קלאודיה ליליאנה רודריגז, ביצעה את רכישות הקרקע בבוליביה עבורו, אסטרייכר הגיע לביקור במדינה בכדי לראות את נכסיו מקרוב, אך נדהם לגלות שמחירי הקרקע שונים משמעותית מאלה שדיווחה עליהם רודריגז.

קרא עוד:

[postim]

עורכת הדין נעלמה, ואנשי קרן ההשקעות השוויצרית אף הציעו כ-25 אלף דולר למי שיעזור באיתורה. בירור שערך אסטרייכר העלה כי רודריגז קשורה לגורמי מאפיה בכירים, כאשר חלק מהקרקעות נרכשו מאחיו של אחד מברוני הסמים הגדולים בדרום היבשת, מקסימיליאנו דוראדו.

משטרת בוליביה החלה לחקור את הסיפור' ובתום החקירה נעצר דווקא אסטרייכר בחשד להלבנת הון ובקשר עסקי עם בלדרי סמים. אסטרייכר היה כלוא במשך שלושה חודשים באחד מבתי הכלא המסוכנים בעולם – 'פלמסולה'.

יעקב אסטרייכר

יעקב אסטרייכר

לפני כארבעה חודשים, החליט בית המשפט בבוליביה לשחרר את אסטרייכר ממעצר בערבות של כ-15 אלף דולר. למרות שחרורו ממעצר, בית המשפט במדינה אסר על אסטרייכר לעזוב את המדינה עד לסיומה של החקירה.

כחודש לאחר שחרורו עצרה אותו משטרת בוליביה בשנית, וכרגע הוא מוחזק במעצר.

כאמור, היום יצאו מכריו ובני משפחתו להפגנה מול שגרירות בוליביה במנהטן, בדרישה לשחררו. בין המפגינים היה ניתן למצוא גם הזמר ליפא שמלצר, שבא להפגין סולידריות עם אסטרייכר. אשתו של אסטרייכר, אמרה כי בעלה לא עשה דבר, וכי אין הצדקה להמשך מעצרו. האשה הוסיפה כי חמשת ילדיו מחכים ומצפים לראות שוב את אביהם.

המפגינים, היום, מול שגרירות בוליביה

מפגינים מול שגרירות בוליביה למען שחרורו של אסטרייכר (1) מפגינים מול שגרירות בוליביה למען שחרורו של אסטרייכר (2) מפגינים מול שגרירות בוליביה למען שחרורו של אסטרייכר (3)

ליפא שמלצר מפגין סולידריות עם אסטרייכר (1) ליפא שמלצר מפגין סולידריות עם אסטרייכר (2)

מנהטן, הפגנה למען שחרורו של אסטרייכר