החללית ששוגרה באוגוסט 2011 הגיעה לכוכב הלכת הגדול במערכת השמש, לאחר שגמאה קרוב ל-3 מיליארד ק"מ • צפו בהדמיה ובצילום זוהר הקוטב של צדק על ידי טלסקופ האבל

אחרי כמעט חמש שנים של מסע בחלל נכנסה הבוקר החללית ג'ונו למסלולו של כוכב הלכת צדק. לקראת ההגעה לכוכב הלכת הגדול ביותר במערכת השמש האיטה החללית את מהירותה. ג'ונו אמורה להקיף את צדק 37 פעמים במשך כ-20 חודשים.

ג'ונו היא החללית השנייה הנכנסת למסלולו של צדק. "גלילאו" של נאס"א סקרה במשך שמונה שנים את צדק ואת ירחיו הרבים. אך בניגוד לג'ונו, חוץ מגשוש ששלחה אל האטמוספירה של כוכב הלכת לגלילאו לא היו כלים לחקור את הנעשה מתחת לענניו של צדק.

ההקפות של ג'ונו סביב כוכב הלכת יהיו הקפות פולאריות (מסלול מעל הקטבים), כאשר בנקודה הקרובה ביותר ג'ונו תגיע למרחק של 4,300 ק"מ בלבד מהקוטב של צדק, מרחק המאפשר לראות ולבחון את האטמוספירה של כוכב הלכת ביעילות גבוהה ביותר, כפי שטרם נעשה עד כה.

בסרטון זה, תצפו בתיעוד שאסטרונומים צילמו בטלסקופ האבל את זוהר הקוטב של כוכב הלכת צדק. זוהר קוטב נוצר כשחלקיקים בעלי אנרגיה גבוהה חודרים לאטמוספירה של כוכב לכת, סמוך לקוטב המגנטי שלו, ומתנגשים עם אטומים של גז. בהשוואה לזוהר הקוטב המופיע בכדור הארץ, זוהר הקוטב של צדק גדול וחזק באופן ניכר.

כמו כן, זוהר הקוטב של צדק אינו נעלם לעולם, זאת בשל השדה המגנטי החזק של כוכב הלכת. "זוהר הקוטב של צדק דרמטי במיוחד ובין הפעילים ביותר שאי פעם ראיתי", אמר המומחה לכוכב הלכת צדק, ג'ונתן ניקולס מאוניברסיטת לסטר בבריטניה.