דרמה בפוליטיקה הבריטית: שרת הפנים תהיה ראש הממשלה הבאה

הטלטלה בבריטניה בעקבות ההחלטה לפרוש מהאיחוד האירופי: רק שרת הפנים נותרה המועמדת היחידה במרוץ לראשות, אחרי שיריבתה האחרונה פרשה. היא התחייבה לקיים תוצאות משעל העם

לאחר החלטת אזרחי בריטניה לפרוש מהאיחוד האירופי, הודיע ראש הממשלה דייויד קמרון על התפטרותו מהתפקיד, ומאז המערכת הפוליטית בבריטניה סוערת במיוחד בהתמודדות על מילוי מקומו של קמרון.

היום מתברר כי שרת הפנים של בריטניה תרזה מיי תהיה ראש הממשלה הבאה – זאת אחרי שיריבתה היחידה הודיעה על פרישתה מהמרוץ.

אנדראה לידסום, חברתה למפלגה השמרנית, מסרה הצהרה מיוחדת ובה אמרה כי אין לה מספיק תמיכה במפלגה כדי להחליף את דייוויד קמרון, שהתפטר לאחר משאל העם.

שרת האנרגיה ציינה כי היא סבורה שלא רצוי לקיים קמפיין בחירות של תשעה שבועות ב"זמן כה קריטי" לבריטניה. לידסום אמרה כי שרת הפנים מתאימה ליישום הברקזיט ואיחלה לה הצלחה בתפקיד.

המאבק הפנימי להחלפת קמרון התחיל בשבוע שעבר עם חמישה מועמדים. שר ההגנה לשעבר ליאם פוקס הפסיד בסיבוב הראשון ואז הודיע על פרישה שר העבודה סטיבן קראב. שר המשפטים מייקל גוב, מראשי מחנה הברקזיט, היה השלישי שהפסיד והותיר את שתי השרות לבד במרוץ.

היום הבטיחה שרת הפנים לקיים את תוצאות משאל העם שהתקיים בחודש שעבר ובו הכריעו האזרחים בעד יציאה מהאיחוד האירופי. "ברקזיט זה ברקזיט ואנחנו הולכים לגרום לזה להצליח", אמרה. "לא יהיו ניסיונות להישאר באיחוד, לא יהיו ניסיונות להצטרף אליו מהדלת האחורית ולא יהיה משאל עם שני", הדגישה.

"לעם הבריטי ניתנה הזדמנות להצביע על כך. אני חושבת שהם נתנו לנו מסר ברור ואנחנו עושים את מה שהעם הבריטי מבקש מאיתנו", הסבירה. "אנחנו צריכים להשיג את ההסכם הטוב ביותר בתחום המסחר והשירותים. ההצבעה על הברקזיט הייתה גם מסר שעלינו להשיג שליטה על התנועה החופשית. התנועה החופשית לא יכולה להימשך כפי שהיה עד כה".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן