קבוצה המנטרת פעילות טרור ברשת חשפה רשימה של 1700 אישים ומנהיגים המאויימים ע"י דאע"ש • התקשורת האמריקנית מדווחת כי ברשימה יש 200 מנהיגים יהודיים שהוזהרו על כך ע"י הפנטגון

קבוצת SITE, המנטרת פעילות טרור, חשפה לאחרונה את 'רשימת המוות' של דאע"ש המונה 1700 אישים ומנהיגים שונים. הקבוצה גילתה את הרשימות באתרים ופורומים שונים. יצוין כי הנהלות האתרים המארחים בדרך כלל מסירות את הרשימות אך הן נוטות לצוץ מחדש במקומות אחרים.

בתקשורת האמריקנית דווח הבוקר כי 'המחלקה לביטחון המולדת' (הגוף הממונה על מתן מענה לאיומי הטרור על אדמת ארה"ב) תדרכה מנהיגים יהודיים לגבי השמות היהודיים הכלולים ברשימה.

ע"פ הדיווח, ברשימה קיימים כ-200 מנהיגים יהודיים. עוד דווח כי המנהיגים המאויימים צורפו לשיחת ועידה שנערכה ביום שישי, אשר אורגנה ע"י 'רשת הקהילייה הבטוחה' – זרוע הביטחון של הקהילות היהודיות בארה"ב.

במהלך השיחה הוסבר לשומעים כי "הרשימות מכוונות כנראה אל תומכי דאע"ש שהם 'זאבים בודדים' ושעלולים לחוש השראה שתוביל לביצוע התקפות. אולם, עד היום לא דווחו תקריות שבהם אדם שקיבל השראה מדאע"ש תקף מישהו מהאנשים שמופיעים ברשימות האלו".

עוד בנושא:

צפו: דאעש מפיל מטוס רוסי והורג שני טייסים

הפעם הם הגזימו: הפיגוע שגרם למוסלמים לצאת נגד דאעש

250 לוחמי דאעש נהרגו בהפצצות הקואליציה בפלוג'ה – צפו

מפלה קשה לדאע"ש: צבא עיראק שחרר את העיר פלוג'ה