במהלך ניסיון הפיכה בטורקיה נהרגו על פי הדיווחים 265 בני אדם. חלקם פעילים בהפיכה וחלקם אזרחים ואנשי כוחות הביטחון • ארדואן קרא לתושבים להישאר ברחובות מחשש להתלקחות של ניסיון הפיכה נוסף • דאע"ש לקחו אחריות על הפיגוע בצרפת • סיכום חדשות השבת

ניסיון הפיכה בטורקיה – ע"פ דיווחים מטורקיה נהרגו 265 בני אדם. חלקם פעילים בהפיכה וחלקם אזרחים ואנשי כוחות הביטחון.
ונפצעו מעל 1,400 בני אדם. מאמש עצרו כוחות הביטחון הטורקיים 2,800 בני אדם, רובם חיילים. למשרד החוץ בישראל לא ידוע על ישראלים שנשקפת להם סכנה. בחדר המצב של משרד החוץ ממשיכים לעקוב ולפעול במתכונת חירום ועוקבים אחר הדיווחים משגרירות ישראל באנקרה ומהקונסוליה באיסטנבול.

האירועים בטורקיה החלו אמש סמוך לחצות. כאשר הצבא הודיע כי השתלט על המדינה והכריז על עוצר. בהודעה שפורסמה בתקשורת הממלכתית נאמר כי במדינה שולטת מועצת השלום וכי היא תבטיח את שלומם של האזרחים ותכונן בקרוב חוקה חדשה.

הנשיא טאיפ ארדואן התראיין לתחנת תקשורת דרך הטלפון וקרא לאזרחים לצאת לכיכרות כדי להגן על הדמוקרטיה. עדי ראייה דיווחו כי טנקים פתחו באש באזור בניין הפרלמנט שבאנקרה וירי נשמע גם באזור נמל התעופה אטאטורק שבאיסטנבול. הצבא הטורקי חסם שני גשרים על מיצרי הבוספורוס המחברים בין שני חלקי העיר. נמלי התעופה נסגרו וכך גם המרחב האווירי מעל טורקיה.

נשיא טורקיה ארדואן נחת לפנות בוקר בנמל התעופה של איסטנבול והכריז על כישלון ניסיון ההפיכה הלילה. בנאום מול אלפים מתומכיו אמר ארדואן כי העם הטורקי סיכל את נסיונם של בוגדים, כלשונו, להשתלט על טורקיה. ארדואן אמר עוד כי הממשלה באנקרה פועלת כרגיל וכי יישאר עם עמו ולא ילך לשום מקום.

כלי תקשורת בטורקיה דיווחו כי רמטכ"ל צבא טורקיה, אקאר, שהוחזק בידי המורדים באנקרה שוחרר במבצע צבאי מיוחד והועבר למקום בטוח. בשעות הבוקר המוקדמות מונה לו מחליף בפועל, מפקד הארמיה הראשונה.

מפקד חיל האוויר הטורקי לשעברה שהוא ראש המורדים, נעצר היום בבסיס מצפון לאנקרה. אוזטורק נחשב למוח שמאחורי ניסיון ההפיכה הכושל בטורקיה. הוא שימש בתור מפקד חיל האוויר בין השנים 2013-2015.

חברת התעופה הטורקית "טורקיש אירליינס", הודיעה על חידוש הטיסות לנמל התעופה "אטאטורק".

דאע"ש לקחו אחריות על הפיגוע בצרפת:

ארגון "המדינה האסלאמית דאע"ש" קיבלו אחריות לפיגוע הדריסה בניס שבצרפת ביום חמישי האחרון. גורם בדאע"ש מסר לסוכנות הידיעות המזוהה עם הארגון כי אחד מחיילי "המדינה האסלאמית" נענה לקריאות לתקוף את המדינות המשתתפות בקואליציה הנלחמת נגד דאע"ש.

הרשויות בצרפת עצרו חמישה בני-אדם בחקירת פיגוע הדריסה. החוקרים בודקים את הטלפון הנייד של המחבל ואת מחשבו האישי.