נאום הגברת הראשונה בפעם השניה? אמש נשאה רעייתו של דונלד טראמפ נאום בפתיחת ועידת המפלגה הרפובליקנית, אלא שמיד עם סיומו התברר כי הקרדיט שייך למישהי אחרת • לסיפור המלא

ועידת המפלגה הרפובליקנית המתקיימת בקליבלנד שבאוהיו סומנה מראש ככזו שתספק כותרות רבות, אולם קצב הסנסציות ביומה הראשון הפתיע גם את ותיקי העיתונאים המסקרים את הפוליטיקה האמריקנית.

זה התחיל בקריאות הבוז הצורמות שהפנו לעבר טראמפ מצד חברי מפלגה המתנגדים לו והמשיך בנאומה – המסתמן כמועתק – של רעיית המועמד הרפובליקני, מלניה.

"מגיל צעיר הוריי טבעו בי את הערכים שלפיהם עליך לעבוד קשה כדי להשיג את מה שאתה רוצה בחיים; שהמילה שלך היא ההתחייבות שלך ושאתה עושה מה שאתה אומר ומקיים את הבטחתך; שאתה מתייחס לאנשים בכבוד", אמרה הגברת טראמפ – משפט זהה לחלוטין לזה של מישל אובמה שאמרה: "עליך לעבוד קשה כדי להשיג את מה שאתה רוצה בחיים; המילה שלך היא ההתחייבות שלך ואתה עושה מה שאתה אומר שאתה הולך לעשות; אתה מתייחס לאנשים ביושר ובכבוד, גם אם אתה לא מכיר אותם וגם אם אתה לא מסכים איתם".

סקירה • מייק פנס מבטל את החשש הישראלי מדונלד טראמפ

מלניה טראמפ – אמש: "ההורים שלי לימדו אותי והראו לי אמות מוסר בחיי היום-יום שלהם. זה השיעור שאני ממשיכה להעביר לבן שלנו. ואנחנו צריכים להעביר את השיעורים האלה לדורות רבים שעוד יבואו משום שאנחנו רוצים שילדינו במדינה הזו יידעו שהגבול היחידי להישגים שלהם הוא כוח החלומות שלך והנכונות שלך לעבוד עבורם".

מישל אובמה ב-2008: "ברק ואני יצאנו לדרך לבנות חיים בהתאם לערכים שעליהם גדלנו וכדי להעביר אותם לדור הבא. כי אנחנו רוצים שהילדים שלנו – וכל הילדים במדינה הזו – יידעו שהגבול היחידי להישגים שלהם הוא גבול החלומות שלך והנכונות שלך לעבוד עבורם".

במפלגה הרפובליקנית סירבו לפי שעה להגיב לטענות.

כאמור, דרמה גדולה התרחשה קודם לכן שעה שמתנגדיו של המועמד הרפובליקני קראו לעברו קריאות בוז. בתגובה לקריאות הבוז של המתנגדים ונטישת האולם על ידי חלק מהם, תומכי טראמפ השיבו בצעקות "אנחנו רוצים את טראמפ".

קרא עוד בנושא:

טראמפ: "המצע שלנו – הכי פרו ישראלי אי פעם"

חתנו היהודי של טראמפ מגיב: "חמי לא אנטישמי"