טד קרוז שהפסיד בפריימריז הרפובליקנים לטובת טראמפ מתקשה עדיין להשלים עם ניצחון יריבו • במהלך נאומו בוועידה הרפובליקנית סרב להזכיר את שמו של טראמפ וזכה לקריאות בוז נרחבות מהקהל

דרמה התחוללה הלילה בוועידה הרפובליקנית המתכנסת בקליבלנד בשעה שעלה על דוכן הנואמים מושל טקסס טד קרוז שהפסיד במירוץ לבית הלבן בתוככי המפלגה הרפובליקנית.

במשך דקות ארוכות נשא קרוז נאום ארוך ומפותל על יחסי הכח בארה"ב ועל חשיבות ההצבעה בבחירות שיתקיימו בעוד חודשים אחדים ואף קרא לאזרחים "אל תישארו בבית בנובמבר",

אך עם זאת משהובן כי קרוז עומד לקראת סיום נאומו ונמנע מלהזכיר בכל מהלך דבריו את שמו של מועמד המפלגה לנשיאות דונאלד טראמפ ובמיוחד לאור דבריו החריגים כאשר קרא למשתתפי הוועידה "להצביע לפי צו מצפונם" רק משום ש"לאנשים נמאס מהמערכת המושחתת שמעדיפה את האליטה" החלו קריאות בוז להישמע מהקהל, קריאות שהלכו וגברו עד לסיום דבריו.

אמריקה סוערת: "הנאום המועתק" של הגברת טראמפ

דונאלד טראמפ מסר בתגובה כי ראה את נוסח נאומו של קרוז מראש אך אישר אותו וציין כי קרוז אמנם לא כיבד את ההבטחה לתמוך במועמדותו, אך זה "לא ביג דיל".

כזכור, חרף הניסיונות האין סופיים של גורמים הנחשבים לאיתנים בתוככי המפלגה הרפובליקנית, לסכל את הצבתו של המועמד הססגוני דונלד טראמפ בראש המפלגה מועמד מטעמה לנשיאות, רשם טראמפ הישג אדיר כאשר הצליח להדוף את מתנגדיו מבית ולסכל את תוכניותיהם לפסול את מועמדותו.

ועידת המפלגה הרפובליקנית, המתכנסת מזה מס' ימים בקליבלנד שבאוהיו, בחרה הלילה בטראמפ כמועמדה לנשיאות, כאשר נציגי המדינות השונות קראו במהלך הליך ההצבעה את חלוקת הצירים לפי תוצאות הפריימריז, כאשר טראמפ זכה ב- 1,237 צירים מעל הרף הנדרש.

עם ההודעה על ניצחון טראמפ קרא יו"ר בית הנבחרים של ארצות הברית, פול ראיין, בוועידה לכלל החברים לאחד שורות והוסיף "אנחנו מציעים עתיד טוב יותר. יש לנו רעיונות שבאמת עובדים. רק עם טראמפ וסגנו מייק פנס יש לנו סיכוי לצעוד לכיוון טוב יותר. הכל מונח על הכף כעת", אמר ראיין, שנמנע עד כה מלהביע תמיכה בטראמפ ונחשב כמי שישב על הגדר וסירב לצאת בתמיכה גלויה במועמד.

בנו של טראמפ נשא אף הוא הלילה דברים במהלך הוועידה, עם ההכרזה הרישמית על בחירתו של אביו כמועמד המפלגה והבטיח לחברי המפלגה כי "מבחינתו של אבי, הבלתי אפשרי זו רק נקודת ההתחלה. הוא תמיד מחוייב במאה אחוז. הנחישות הבלתי נדלית היא זו שתביא אותו לנצח. כשהוא אומר שהוא ישנה את המדינה, הוא מתכוון לזה".