ארגון המוג'אהידין המשויך לארגון אל-קעידה, פרסם סרטון בו נראה החטוף היהודי האמריקאי, וורן וויינסטיין, כשהוא מתחנן בפני נשיא ארצות הברית, שיקבל את דרישות הארגון • וויינסטיין לאובמה: "חשוב מאוד שתפעל מהר"

ארגון אל-קעידה פרסם הלילה (ב') סרטון בו נראה ונשמע וורן וויינסטיין – יהודי אמריקאי בן 70 שנחטף לפני תשעה חודשים.

בסרטון פונה וויינסטיין לנשיא ארצות הברית ברק אובמה, ומתחנן בפניו שיקבל את דרישות חוטפיו – ארגון המוג'אהידין. לדבריו של וויינסטיין, במידה והנשיא האמריקני לא יענה לדרישות החוטפים, הוא יוצא להורג.

קרא עוד:

[postim]

"שמי הוא וורן ויינסטיין", הוא אומר בסרטון, "אני רוצה שאשתי איליין תדע שאני בסדר. אני מקבל את כל התרופות שלי וזוכה לטיפול, והייתי רוצה לפנות לנשיא אובמה ולבקש ממנו בתחינה, שיקבל בבקשה את הדרישות של המוג'אהידין. חיי בידיך, אדוני הנשיא. אם תקבל את הדרישות – אני אחיה, אם לא תקבל את הדרישות, אז אמות. חשוב שתקבל את הדרישות ושתפעל במהירות וללא עיכוב".

"לא יהיה שום רווח כתוצאה מעיכוב", הוא מוסיף, "זה רק יהפוך את הדברים לקשים יותר עבורי. אני יודע שיש לך (לאובמה) שתי בנות שאתה נהנה מהן. אתה איתן, אתה מבלה איתן, אבל אני מרגיש שלא איכפת לך מהבעיה שלי או מהצרכים שלי, ושאתה לא מקדיש תשומת לב ולא רואה חשיבות במצבי".

וורן וויינסטיין בפנייתו לאובמה (1)וורן וויינסטיין בפנייתו לאובמה (2)

                 וויינסטיין פונה לנשיא ארה"ב. צילום: מתוך הסרטון

וויינסטיין הוסיף כי "אני אזרח אמריקאי, עבדתי בשירות הציבורי עבור ממשלת ארה"ב, וכפרופסור בסוכנות לפיתוח בינלאומי, כמנהל בארגון בחיל השלום משך שנים רבות, כך ששירתתי רבות את ארצי, ואני מקווה שארצי תדאג לי כעת ותשמור עליי ותקבל את דרישות המוג'אהידין. אם תגיב להם, אז אני אחיה, ובתקווה אתאחד עם משפחתי וגם אהנה מילדיי, משתי בנותיי, כפי שאתה נהנה משתי בנותיך, אבל חשוב מאוד שתפעל מהר, וכעת אני ממתין לתגובתך".

יש לציין כי וויינסטיין לוקה בלבו וסובל מאסתמה. וויינסטיין עבד בעיר לאהור במשך מספר שנים כיועץ של חברות בתעשיית מוצרי החלב ובתחום האבנים היקרות.

בסרטון שפירסם בדצמבר האחרון איימן א-זוואהירי, מנהיג אל-קאעדה, צוינו הדרישות בתגובה לשחרורו של וויינסטיין: הפסקת התקיפות האמריקאיות בפקיסטן, באפגניסטן, בתימן ובסומליה, ושחרור כל העצורים חברי אל-קאעדה והטליבן ברחבי העולם.