כך מאשים העיתונאי היהודי-אמריקני, ג'פרי גולדברג • את הדברים הוא חשף במהלך וויכוח עם כתב בעיתון שהיתמם באשר לנזק שגורמים המאמרים האנטי ישראלים שמתפרסמים בו • הוויכוח המלא - בפנים

מהרסייך ומחריבייך: בשנים האחרונות מוטחת ביקורת רבה בעיתון 'הארץ' על הקו האנטי ישראלי שבו הוא נוקט. בין היתר הוא מואשם בכך שכתבות "ביקורת" שמתפרסמות בו משמשות חומר בידי גורמים עויינים לישראל בעולם.

השבוע נרשמה עליית מדרגה בחומרים הבעייתים שמפרסם העיתון כשהכתב גדעון לוי ניסח מאמר שכותרתו: "ישראל היא מדינת רשע".

העיתונאי היהודי אמריקני ג'פרי גולדברג פנה ברשת החברתית לכתב אחר בעיתון, אנשיל פפר, ומחה על הפרסום. "נו באמת, אנשיל, קח אחריות על מה שהתפרסם בעיתון שלך", הוא כתב.

בתגובה השיב לו פפר: "אם יש לך בעיה עם חלק מסוים בטור דעה, תתווכח עם הכותב (במידה ומדובר באדם רציני). הארץ הוא הבעיה?"

גולדברג לא נשאר חייב וחשף: "תראה, כשנאו-נאצים שולחים לי במייל קישורים לטורי דעה בהארץ, הטוענים כי ישראל היא מדינת רשע, אני חייב לעצור כאן, מצטער.

פפר מצידו גבק בעמדתו והסביר: "אני שמח שהעורכים שלנו לא משתמשים בנאו-נאצים כסטנדרטים לביקורת שאנו מפרסמים על המדינה בה אנו חיים…לכמה אנשים יש דעות שליליות על ישראל. לדעתי לא באופן הוגן. הארץ לא מונע את הדיון אלא מביא את כל הצדדים."

על כך הקשה גולדברג: "כשאתה אומר 'כל הצדדים' אתה מתכוון דעות של אנשים שמאמינים שישראל מייצגת את הרוע העולמי? אנחנו מדברים על גדעון לוי שכתב שישראל היא מדינת רשע. זה היה בעיתון שלך!"

"גדעון לוי כתב על מעשים מרושעים ודאיים, אני חולק, כי כל מדינה יכולה להיקרא מרושעת", טען פפר מציד.

לבסוף הסכימו השנים על כך שהם "לא יסכימו".