המאבקים הפנימיים במפלגה הרפובליקנית: כעת הגיע תורו של המתמודד דונלד טראמפ לנקום ביריביו מתוך המפלגה והוא הודיע כי לא יתמוך בהם בהתמודדותם בבחירות לקונגרס

הבחירות בארצות הברית אינן משאירות רגע דל, ונראה כי המועמד הרפובליקני דונלד טראמפ, מצליח כל פעם מחדש להתעלות מעל עצמו ולנפק עוד ועוד כותרות תקשורתיות. כעת הודיע על מסע נקם בבכירי מפלגתו.

טראמפ הודיע כי הוא לא יתמוך ביו"ר בית הנבחרים, הסנאטור פול ראיין מוויסקונסין, ובסנאטור ג'ון מקיין מאריזונה שמתמודדים על בחירתם מחדש לקונגרס. כך, במקום לנסות ולאחד את המפלגה השסועה לאחר בחירתו לתפקיד המועמד לנשיאות – בוחר טראמפ להעמיק את הקרע.

טראמפ הודיע בראיון לעיתון "וושינגטון פוסט" שלא יתמוך במקיין ובראיין וכן בסנאטורית קלי איוט מפנסילבניה. כל השלושה יעמדו לבחירה בשבועות הקרובים, ולמרות התנערותו של טראמפ מהם הם צפויים לנצח כל אחד במדינתו.

"אני אוהב את פול, אבל אלה זמנים קשים עבור המדינה שלנו. אנחנו צריכים הנהגה חזקה. אנחנו צריכים הנהגה מאוד מאוד חזקה. אני פשוט עדיין לא שם", אמר טראמפ ששיבח דווקא את יריבו של ראיין במרוץ בוויסקונסין.

למרות שטראמפ טען שראיין ביקש ממנו את תמיכתו, עוזריו של יו"ר בית הנבחרים הכחישו זאת. "יו"ר בית הנבחרים ראיין או מישהו מצוותו לא ביקש אי פעם את תמיכתו של דונלד טראמפ", אמר זאק רודיי, דובר קמפיין הבחירות של ראיין. "ואנחנו בטוחים מאוד בניצחון בשבוע הבא".

על מקיין, שבעבר לעג עליו שנשבה במלחמת וייטנאם, אמר טראמפ: "מעולם לא הייתי עם ג'ון מקיין משום שתמיד חשתי שהוא היה צריך לעשות עבודה טובה יותר למען יוצאי הצבא".

באשר לסנאטורית מניו המפשייר, איוט, אמר המועמד הרפובליקני לנשיאות: "אני לא מכיר את קלי איוט. אני יודע שהיא לא העניקה לי שום תמיכה – אפס תמיכה – ועדיין אני מוביל אצלה בסקרים. הולך לי לא רע בניו המפשייר. אנו זקוקים לאנשים נאמנים במדינה הזו. אנחנו זקוקים ללוחמים במדינה הזו. אנחנו לא צריכים אנשים חלשים".

                                 לסיקור נרחב ממערכת הבחירות בארצות הברית לחצו כאן