ארגון הטרור השיעי מעורב עד צוואר בביצה הסורית ומשלם על כך מחיר צבאי ותדמיתי כבד • בימים האחרונים קצרו המורדים הצלחות משמעותיות בקרבות עם לוחמי חיזבאללה, כשבמקביל הם הפיצו סרטונים המתעדים את ההשפלה הגדולה שספגו אנשיו של נאסרללה

הביצה הסורית ממשיכה לדמם, כשבימים האחרונים מוקדשת תשומת הלב העולמית למטוטלת הצבאית בעיר חאלב. צבא סוריה – בגיבוי מאסיבי של חיל האוויר הסורי – רושם לפרקים הישגים כבירים בקרב על העיר, אלא שמהר מאוד המורדים עונים בתשובה משלהם כך שהעסק שקול, לפי שעה.

זווית אחרת, חשובה מאוד לישראל אולם פחות מעניינת את התקשורת העולמית, היא המעורבות הצבאית של חיזבאללה במדמנה הסורית. מתברר כי ארגון הטרור השיעי סופג מכה אחרי מכה כשלהערכת גורמי מודיעין הוא משלם את המחיר הגבוה ביותר מבין כל הכוחות הזרים הנמצאים על אדמת סוריה.

בימים האחרונים פרסמו המורדים 2 סרטונים המספרים את סיפור ההצלחות שהם קוצרים מול אנשיו של נאסרללה. בסרטון האחד נראית הפצצה מדוייקת של ג'יפ ועליו לוחמי חיזבאללה, ואילו הסרטו השני משפיל הרבה יותר מבחינת נאסרללה. עשרות מאנשיו נראים שוכבים ומבוזים בשבי המורדים, תוך שהם עוברים השפלות חוזרות ונשנות. צפו

בתוך כך, הקרבות העזים ממשיכים להתנהל בחאלב בין משטרו של בשאר אסד לבין ארגוני המורדים השונים, שמנסים לשבור את המצור שהטילו נאמני השליט על השכונות בעיר שבשליטתם.

בין היתר, המורדים פוצצו מנהרת תופת מתחת לעמדות של צבא סוריה במחוז א-רמוסה האסטרטגי. כוחות הממשל נעזרים בחיל האוויר הרוסי כדי לעצור את התקדמות המורדים שפתחו במתקפה הנרחבת בסוף השבוע.

לפי הארגון הסורי לזכויות אדם, מדובר במתקפה הנרחבת ביותר שלהם בעיר שבה נצורים כרבע מיליון תושבים. גורם בשורות המורדים אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי כעשרת אלפים לוחמים, 95 טנקים ומאות משגרי רקטות משתתפים ב"קרב האדיר על חאלב".

עשרות מורדים, לוחמי ארגונים אסלמאסטיים וחיילים נהרגו מאז תחילת המתקפה ביום ראשון. הארגון הסורי לזכויות אדם דיווח גם כי עשרה אזרחים, בהם ארבעה ילדים, נהרגו במהלך הלילה מהפגזה של המורדים על שכונות בחאלב שבשליטת המשטר.

קרא עוד בנושא:

מהלומה לפוטין: מסוק רוסי הופל בסוריה – 5 נהרגו • צפו בתיעוד

הפאר והחורבן: הקליפ המתאר את ההרס המתרחש בסוריה

זיקוקים ולהבות: צפו בהתפוצצות מחסן נשק בסוריה