קלינטון מזנקת בסקרים • תיכנס כנשיאה ראשונה לחדר הסגלגל?

בסקר חדש המתפרסם בארצות הברית זוכה המועמדת הדמוקרטית ליתרון משמעותי של 15 אחוז מעל טראמפ שלושה חודשים לפני הבחירות לנשיאות • מובילה גם בממוצע הארצי

המועמדת הדמוקרטית הילרי קלינטון ממשיכה לזנק בסקרים הארציים ולפתוח פער גדול על פני יריבה הרפובליקאי דונלד טראמפ. בסקר ארצי שנערך על ידי מריסט ומקלאצ'י מקבלת שרת החוץ לשעבר 48% מהקולות לעומת טראמפ שזוכה ל-33%.

מדובר בפער של 15% – אחד הגבוהים ביותר שנרשמו עד כה במרוץ הנוכחי לבית הלבן. לשם השוואה, באותו סקר בחודש שעבר הובילה קלינטון על טראמפ רק ב-3%.

גם בסקר של רשת אן-בי-סי וול סטריט ג'ורנל פותחת קלינטון פער גדול ומובילה על המועמד הרפובליקאי ב-9%. מדובר בקפיצה של 4% לעומת הסקר האחרון של הרשת שנערך לפני קיום שתי הוועידות המפלגתיות שנערכו בחודש שעבר. בסקר זה קיבלה קלינטון 47% תמיכה ואילו טראמפ רק 38%.

גם אם מוסיפים לסקר את שני המועמדים הנוספים במרוץ לבית הלבן – מועמד המפלגה הליברטריאנית גארי ג'ונסון ומועמדת מפלגת הירוקים ג'יל סטיין – ממשיכה קלינטון להוביל בפער של 9% לעומת טראמפ.

לפי האתר ריל קליר פוליטיקס קלינטון מובילה גם בממוצע כללי של הסקרים הארציים, כך לפי הטיים. לפי ממוצע זה, קלינטון מחזיקה ביתרון של 5.8%. האם קלינטון תעשה היסטוריה ותהיה הנשיאה הראשונה בארצות הברית?

                                 לסיקור נרחב ממערכת הבחירות בארצות הברית לחצו כאן

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *