עוצר את הסחף? לאחר שהפער בינו לבין הילרי קלינטון טיפס ל-15% מצליח המועמד הרפובליקני למזער נזקים ולהתקרב לשיוויון • במקביל הוא מחריף את המתקפות על יריבתו הדמוקרטית ומשקיע רבות במלחמה על הקול היהודי

הבחירות לנשיאות ארצות הברית מוסיפות להיות דרמטיות במיוחד כשלאחר ימים ארוכים בהם נראה כי קלינטון מובילה בבטחה – המטוטלת שוב נעה לכיוונו של דונלד טראמפ. בשני סקרים שונים שפורסמו ביממה האחרונה צומצם הפער בין קלינטון לטראמפ – פער שעמד בשיאו על 15% – לחד ספרתי. כשבאחד מהם טראמפ מתקרב לשיוויון עם פיגור מזערי של 3% בלבד.

בסקר השני עומד הפער על 8%, אולם בהתחשב במגמה מדובר בבשורות ממעודדות עבור המועמד הרפובליקני השנוי במחלוקת.

במקביל למשב הרוח המרענן בסקרים, מחריף טראמפ את התבטאויותיו והתקפותיו כלפי יריבתו הדמוקרטית, הילרי קלינטון. "העם האמריקני לא יכול לקבל מישהי שאומרת שיש לה 'קצר חשמלי' (כך תירצה את המחדל שלה בפרשת המיילים. ב.ב.). תזכרו, דאעש מסתכלים עליה וחולמים שהיא תהייה הנשיאה האמריקנית…הם מסתכלים ואומרים; 'זה לא באמת קורה לנו, כמה שזה טוב. הם פשוט מסתכלים מפנטזים על בחירתה ואומרים: "זה מה שאנחנו רוצים"", דברי טראמפ בעצרת בחירות בניו-המפשייר.

טראמפ אף כינה את קלינטון "לא יציבה" והוסיף: "אתם אומרים שהיא נראת נשיאה? אני זה שנראה נשיא. אני מקבל בעיטה מכל מיני אנשים מטומטמים שאומרים 'אתם יכולים לסמוך על טראמפ שיחזיק בנשק הגרעיני?' אתם יודעים שזה סיפור מומצא שלהם, הם מוציאים מליארדים על הסיפורים האלו אבל אנשים לא קונים את זה.

בתוך כך, שהקים צוות שינהל עבורו את הקמפיין בקרב הקהילה החרדית-אמריקנית בארץ מדווחים בארצות הברית כי בשבועות האחרונים בחנו אנשי טראמפ את השטח ובחרו בצוות ישראלי שיוביל את הקמפיין לכלל מחזיקי האזרחות האמריקנית שמתגוררים בארץ. ע"פ הדיווח, צביקה ברוט, עיתונאי 'ידיעות אחרונות' לשעבר, הוא זה שיוביל את הקמפיין. עוד דווח כי לצוות הצטרפה יועצת התקשורת דנה מזרחי, אשר שימשה בעבר כדוברת בצוות של שר הביטחון אהוד ברק ולאחר מכן מונתה לדוברת של נפתלי בנט, בעת שכיהן כשר הכלכלה.

                                 לסיקור נרחב ממערכת הבחירות בארצות הברית לחצו כאן