נסראללה מאיים: "כל נקודה בישראל על הכוונת שלנו"

מצפון תפתח הרעה: בעודו יושב ספון בתוך הבונקר מזה עשור, יוצא מזכ"ל החיזבאללה במסר מאיים על ישראל בעודו מתרברב: "בישראל חוששים מפלישה לגליל. ביישובי הגבול הולכים לישון מוקדם. אצלנו מבלים עד לפנות בוקר"

 • הדרך שלך לפרנסה ברווח - בהתחייבות

  תוכן מקודם

 • למרות הסגר: שליחי ועד הרבנים הגיעו לרמינוב

  תוכן מקודם

 • יתמות עגולה: "בגיל 16 מצאתי את עצמי יתומה מאב ואם"

  תוכן מקודם

 • אל תתנו חמצן לקורונה!

  תוכן מקודם

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה אמר במהלך סוף השבוע כי "ישראל יודעת שאין נקודה ברחבי ישראל שלא נמצאת על הכוונת של חיזבאללה". נאומו בעצרת השנתית לציון סיום מלחמת לבנון השנייה הועבר על מסכים בעיירה בינת ג'בייל שבדרום לבנון.

לדבריו, "הסיפור של 'אחרי אחרי חיפה' נגמר. הישראלים אימצו אחרי המלחמה דוקטרינה חדשה שלא מתבססת על הכרעה מהירה כיוון שהם יודעים שהם לא מסוגלים לכך, הם יודעים שלא תהיה לחימה בין הצדדים מבלי שהעורף הישראלי יהיה מנותק מכך".

נסראללה ענה על האמירה של ראש הממשלה בנימין נתניהו, כי מי שחושב שישראל היא כמו קורי עכביש, יקבל אגרוף ברזל: "ראינו את אגרוף הברזל שלכם בבינת ג'בייל ב-2006. אני אומר היום לנתניהו: 'אתם חברה חלשה יותר מקורי העכביש שמאסה בלחימה ובהגנה עצמית'".

נסראללה אמר כי בין התוצאות של מלחמת לבנון השנייה "התערערות הממסד הצבאי הישראלי, מה שגרם למשבר אמון שעדיין קיים בין הדרגים השונים, התערערות האמון של הציבור הישראלי בצבא וביכולתו לנצח ולהכריע את המערכה. אייזנקוט אמר שהאיום הכי גדול על הצבא הוא הירידה באמון הציבור, התערערות האמון של הצבא בהנהגה הפוליטית, שהייתה במלחמת לבנון חלשה ופחדנית, התערערות האמון של הציבור בהנהגה הישראלית והיווצרות משבר מנהיגות בישראל מאז. לאור כל התוצאות שהצגתי אפשר לומר שישראל נפגעה במלחמה מבחינת הרוח, האמון בעצמה, הרצון שלה והביטחון בכך שהיא תישאר על פני האדמה. גוף פיזי אפשר לתקן, אבל רוח הרבה יותר קשה". נסראללה הוסיף כי "אחרי המלחמה עלתה שוב השאלה ביחס לקיומה של ישראל על פני האדמה, גם האויבים וגם החברים של ישראל לא בטוחים בשאלת קיומה".

לדברי נסראללה, במשך עשר שנים יש שקט וביטחון בגבול בין המדינות לא בגלל הסכמות בין ישראל לבין הצד השני, אלא בגלל ש"ישראל מורתעת בפני המדינה הזו. היא יודעת שההתנגדות גוברת מבחינה האמצעים, הכוח, האמונה, הנחישות והרצון שלה. היום הישראלים חוששים מאפשרות של פלישה לגליל אחרי שהכפרים שלנו חיו בפחד. ביישובים הישראלים שליד הגבול כולם הולכים לישון מוקדם ואילו אצלנו בכפרים ליד הגבול מבלים עד לפנות בוקר. כמו שלנו יש תוכניות הגנתיות מפני ישראל, כך יש לה תוכניות הגנתיות מפנינו.

"נראה שתשומת הלב של הישראלים ליום השנה למלחמה הייתה גדולה השנה משל הלבנונים והערבים. לא נותר בכיר ישראלי מכהן או לשעבר שלא הקדיש תשומת לב למאורע. זה קשור לכך שמלחמת לבנון השנייה (חארב תמוז) הפכה לפרק היסטורי חשוב ורציני בישראל ויש לו השלכות גורליות על הישות הזו. בעולם הערבי והאיסלאמי ובלבנון היו כאלה שהשקיעו מאמצים כדי להעלים את המלחמה, את הניצחונות שלה ואת ההישגים שלה".