האם רכבת הזהב הנאצית תתגלה? • החלו החפירות בפולין

האגדה תתברר כנכונה? שנתיים לאחר שצמד חוקרים הודיעו כי חשפו את מיקום רכבת הזהב הנאצית החלו בחפירות למציאתה • על פי ההערכות, למעלה משלוש מאות טון זהב על הרכבת

צוות המונה 35 חופרים התחילו השבוע את עבודות החפירה בעיר וולבז'יך במערב פולין, בניסיון לגלות אם רכבת הזהב הנאצית אכן מסתתרת במעבה האדמה באיזור כפי שנטען במהלך השנה האחרונה.

שני ציידי אוצרות מגרמניה ומפולין טענו לפני כשנה כי מצאו את רכבת הזהב של הנאצים. הרשויות במחוז ואובז'יך שבדרום-מערב פולין אמרו כי הן נמצאות בקשר עם עורכי דין המייצגים את אלו שלטענתם איתרו את הרכבת ודורשים 10% מערך האוצרות שנמצאו בה.

דוברת עיריית ולבז'יך, מריקה טוקרסקה אמרה אז כי "האזור הזה שבו נמצאה הרכבת מעולם לא נחפר בעבר ואנו לא יודעים עדיין מה אנחנו עשויים למצוא שם. עדיין אין לנו פרטים מלאים על מיקומה המדויק של הרכבת או על מה שבתוכה".

הדוברת הוסיפה כי ראשי העיר וכוחות הביטחון המקומיים דרשו מציידי האוצרות לחשוף את המיקום המדויק של הרכבת, בין היתר מחשש שיש באזור מוקשים שהטמינו הנאצים. היא הוסיפה כי "אנשים רבים חיפשו אותה במשך השנים וגרמו נזקים באזור, אבל לא מצאו כלום".

מהי רכבת הזהב הנאצית?

לקראת סוף מלחמת העולם השניה נפוצה שמועה עיקשת על רכבת שהייתה בשימוש הנאצים, ואשר נעלמה באופן מסתורי כשעל סיפונה אוצר יקר ערך. על פי הסיפור הלא מאומת, בימיו האחרונים של הרייך השלישי העמיסו הנאצים על הרכבת בת 24 הקרונות כמויות גדולות של זהב, תכשיטים, כלי נשק וציורים יקרי ערך שהיו שייכים ליהודים תושבי הונגריה, שנשלחו למחנות ההשמדה.

לפי ההערכות, שווי האוצר שהוטמן ברכבת הוא כ-200 מיליון דולר. הרכבת, שעשתה את דרכה מבודפשט לגרמניה, נעלמה על פי השמועות זמן קצר לאחר שחלפה בהרים הסמוכים לגבול בין פולין לצ'כיה. הרכבת נכנסה לתוך מנהרה סמוך למבצר קשאז בחבל שלזיה תחתית ומעולם לא יצאה ממנה.

יצויין כי בעידן הקומוניסטי של פולין, ערך הצבא הפולני חיפושים נרחבים אחר הרכבת אך ללא תוצאות. צוות החופרים שפתחו בעבודות השבוע כבר הפסיקו את העבודות בשתיים מנקודות החפירה בעקבות העובדה שהגיעו לקרקע קשה ולא נראה כי הרכבת נמצאית מתחתיה. כך או אחרת, החופרים הביעו תקוותם כי כבר בימים הקרובים יצליחו למצוא את הרכבת או לפחות להוכיח שהיא אינה באיזור זה של פולין.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן