השלטונות בצרפת טוענים כי פיגוע הדקירה בו נפצע הרב שלום לוי ביום שישי בצרפת, לא היה על רקע לאומני • בנו מדווח על מצבו הרפואי של אביו ומתעקש כי מדובר בטרוריסט מוסלמי

הרב שלום לוי, מחשובי חסידי חב"ד בעיר שטרסבורג שבצפון־מזרח צרפת, נדקר ונפצע באורח קל ביום שישי האחרון. הדוקר, שלפי עדי ראיה צעק "אללה אכבר" במהלך התקיפה, נעצר על ידי המשטרה.

לפי המשטרה המקומית, לאירוע "אין קשר לטרור". עוד נמסר כי לחשוד בדקירה יש עבר של בעיות פסיכיאטריות. גורם המעורב בחקירה מסר כי "לא נמצא עד עתה מניע אנטישמי למעשה".

מנגד, בנו, הרב יוסי לוי טוען בשיחה עם שטורעם כי "הרקע לפיגוע הדקירה וודאי אנטישמי. כמו כל טרוריסט מוסלמי, גם ביום שישי האחרון כשהמחבל דקר את אבי הוא צעק 'אללה אכבר'.

"הבעיה היא שהשלטונות הצרפתיים לא רוצים להודות בפה מלא שזה היה פיגוע, כי זה יפחיד את התושבים ויגרום פחד להסתובב ברחובות. דבר נוסף, אם יודיעו בתקשורת שזה היה פיגוע על רקע איסלאמי, האירופאים יתחילו לפעול בצורה קשה כנגד הערבים, לכן הם מנסים להשתיק מקרים כאלו על-ידי כך שאומרים שהמפגע היה מעורר בנפשו".

הוא עדכן על מצבו הרפואי של אביו. "המצב של אבא ב"ה כרגע יותר טוב. הוא יצא מכלל סכנה לאחר שקיבל טיפול רפואי ואישי והתעורר זמן קצר לפני שבת. בימים הקרובים הוא ינוח ויתאושש בבית הרפואה ולאחר-מכן, בעזרת-השם ישתחרר לביתו".

במהלך הראיון לאתר החב"די, שחזר הבן את שאירע. "אבא ירד מהבית שלו אל עבר חנות המכולת הכשרה שנמצאת במרחק של כ-100 מטר. הוא יצא לערוך קניות לכבוד שבת קודש, ופתאום הגיח מאחור אותו מחבל, הוציא את הסכין והכניס לו לתוך הבטן. בכוחות שהוא גם לא יודע מהיכן קיבל, הוא סחב את עצמו לבית קפה ששוכן בסמוך, שם עזרו לו אזרחים והזעיקו את כוחות ההצלה שפינו אותו לבית הרפואה".