רעידת אדמה בעוצמה של 6.2 בסולם ריכטר הורגשה הלילה במרכז איטליה • נזק רב נרשם במספר ערים וכפרים באזור • עד כה דווח על 6 הרוגים אך באיטליה חוששים כי המספר יעלה דרמטית ככל שיחלפו השעות ויפונו ההריסות • הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד

האדמה רעדה באיטליה: רעש אדמה בעוצמה של 6.2 בסולם ריכטר הורגש הלילה במרכז איטליה. בתקשורת המקומית דווח על נזק רב שנגרם למספר ערים וכפרים באזור. עד כה ידוע על 6 הרוגים, אך ההערכה היא כי המספר גדול בהרבה.

"אנחנו מעריכים כי יש עוד נפגעים רבים שטרם הגענו אליהם. ככל שיחלפו השעות נקבל תמונת מצב אמיתית יותר באשר למימדי הנזק", מסר מפקד כוחות החילוץ לכלי התקשורת.

כאמור, נזק רב נגרם למספר ערים וכפרים באזור. ראש העיר סטפנו אקומולי דיווח כי בעירו נהרגו ארבעה בני אדם, זוג הורים ושני ילדיהם, לאחר שנקברו תחת הבניינים שנפל

ואילו ראש עיריית אמאריצ'ה סיפר על נזק חסר תקדים לתשתיות. "הכבישים אל העיר ומחוצה לה נחסמו, חצי מהעיר נמחקה…אנשים נקברו תחת ההריסות, ויש חשש כי גשר עומד לקרוס".

יצוין כי גם ברומא – הרחוקה 150 ק"מ ממוקד הרעש – הורגשה הרעידה ואלפי אנשים יצאו לרחובות בשעות הלילה מחשש לקריסת מבנים. בשלב זה החשש שלהם התברר כחשש שוא.

כשעה לאחר הרעש החזק, היכה רעש משני בעוצמה של 5.5 דרגות באותו אזור במדינה. כך דיווח המכון הגאולוגי במדינה.

בתוך כך, משרד החוץ מודיע כי עד כה לא ידוע על נפגעים ישראלים באסון.

WhatsApp Image 2016-08-24 at 06.30.35

WhatsApp Image 2016-08-24 at 06.29.35