תחקיר בארה"ב מביך את קלינטון שממשיכה להוביל בסקרים

מתחקיר שערכה סוכנות הידיעות AP עולה כי יותר ממחצית מהגורמים הפרטיים עמם נפגשה קלינטון בעת שכיהנה כשרת חוץ היו תורמים של 'קרן קלינטון' • סקרים: הפער בין קלינטון לטראמפ יציב

בצל ההובלה היציבה והבטוחה של הילארי קלינטון בסקרים, מפרסמת סוכנות הידיעות AP תחקיר נוסף המעמיד באור בעייתי את פעילותה בתור שרת חוץ. מהתחקיר עולה כי יותר ממחצית מהגורמים הפרטיים שעמם נפגשה הילרי קלינטון בעת שכיהנה כשרת החוץ – תרמו כסף ל'קרן קלינטון'.

סוכנות הידיעות מבהירה בתחקיר כי הפגישות לא מהוות – ככל הנראה – עבריה על החוק, אולם "תדירות פגישותיה של קלינטון עם תורמים מצביעה על קשר אפשרי בין העברת הכספים לקרן לבין הגישה אל שרת החוץ לשעבר, ומחזקת את הטענה כי התרומות הן המחיר לפגישה פנים אל פנים עמה, דבר שמעלה תהיות אם היא בעלת אמות מוסר גבוהות מספיק כדי להיות נשיאה".

ועכשיו למספרים שהוצגו בתחקיר: מספר התורמים לקרן – במישרין או בעקיפין – מכלל 154 האנשים הפרטיים שעמם נפגשה עומד על 85. וכמה הם תרמו? 156 מיליון דולר, כשלפחות 40 מהם תרמו יותר ממאה אלף דולר ו-20 תרמו יותר ממיליון (כל אחד).

הדובר של מטה קלינטון הגיב לתחקיר ואמר: "השמירה על האתיקה בקרן היא חסרת תקדים, על אף שככל הנראה לעולם לא תרצה מבקרים מסוימים".

מי שחוגגים, כצפוי, על הממצאים הם אנשיו של דונלנד טראמפ. "התחקיר הוא ראיה לכך שהייתה מדיניות שיש לשלם כדי להתקדם במחלקת המדינה תחת הנהגתה של קלינטון. צריך סגור את הקרן ולמנות תובע עצמאי כדי לחקור את התנהלותה", אמר סגנו המיועד של טראמפ, מייק פנס.

כאמור, קלינטון ממשיכה להוביל בבטחה בסקרים ולפי שעה לא ברור איזו השפעה – אם בכלל – תהיה לפרסומים האחרונים. סקרים אחרונים שפורסמו במדינה מלמדים כי הפער בין קלינטון לטראמפ מתייצב על בין חמישה לעשרה אחוזים. כך לדוגמא בסקר של רשת NBC, קלינטון מובילה על טראמפ ב-8%, כשבשקלול המועמדים העצמאיים עומד הפער על 5%.

                                 לסיקור נרחב ממערכת הבחירות בארצות הברית לחצו כאן

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן