לאחר לילה של פעילות אינטנסיבית לאיתור וחילוץ לכודים, הבוקר מעדכנים הרשויות כי מספר ההרוגים זינק ומתקרב ל-250 • במהלך פעולות החילוץ אמש נרשמו באזור 300 רעשי משנה שהקשו על הכוחות הפועלים בשטח

מנין ההרוגים ברעידת האדמה שפקדה את איטליה אתמול לפנות בוקר, זינק ועומד כעת על 247. כך נמסר מה"סוכנות ההגנה האזרחית" במדינה.

אנשי החילוץ עמלו במשך שעות הלילה באינטנסיביות רבה בשלושת הערים בהם פגעה הרעידה באופן הקטלפני ביותר, זאת על מנת להגיע לכמה שיותר לכודים שנותרו בחיים.

מוקדם יותר עדכן ראש ממשלת איטליה מתאו רנצ'י כי מספר הנפגעים עומד על כ-500 וציין כי הכוחות עושים הכל "שאף משפחה, אף עיר ואף כפר לא ייוותרו מאחור".
רנצ'י גם הכריז על מצב חירום והורדת הדגלים לחצי התורן.

החשש הגדול כרגע הוא מפני לכודים שככל הנראה נמצאים מתחת ל"מלון רומא" השוכן במרכז העיירה אמטריצ'ה, המלון קרס על יושביו כאשר עד כה חולצו מהמקום חמשה גופות.

בשעה שפעלו הכוחות במקום, הצליחו לאתר ילד בן 11 שגילה סימני חיים בשעה שאותר אך בהמשך נקבע מותו.

ראש עיריית אמטריצ'ה עידכן, כי עם תחילת ההתרחשויות דווח על כ-70 בני אדם השוהים במלון, אך בהמשך נודע כי חלקם הצליחו להימלט והחשש כעת הוא לגורלם של כ-30 אזרחים ששהו במבנה.

יצויין כי במהלך יום האתמול, פקדו את אזור הרעש יותר מ-300 רעשי משנה, כאשר עשרות מהן בעוצמה של בין 4 ל-5 בסולם ריכטר.

באיטליה מעריכים כי הזינוק החד במספר ההרוגים נובע מהאצת פעולות החילוץ עם אור ראשון, כאשר גופות נוספות אותרו באזורים הפגועים.

במשך שעות הלילה עמלו הכוחות בעזרת תאורות חירום ובסיועם של רבים שנותרו חסרי בית והעבירו את הלילה בסיוע לאנשי הביטחון והחירום.