המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית ממשיך לקרוץ לימין הישראלי • בימים הקרובים יוקם מטה מיוחד ביהודה ושומרון כחלק מהמלחמה על הקול האמריקאי-ישראלי • בינתיים בגיזרת הסקרים: נדנדה

לאחר שפתרון שתי המדינות הוצא מהמצע הרפובליקני ולאחר ההצהרה של דונלד טראמפ לפיה "המצע שלנו – הכי פרו ישראלי אי פעם" מבצע המועמד הרפובליקני קריצה נוספת לעבר הימין הישראלי.

התקשורת האמריקנית מדווחת כי בימים הקרובים המטה הראשי של המפלגה הרפובליקנית בישראל, שנחנך אמש במתחם הבורסה ברמת גן, יקים מטה מיוחד ביהודה ושומרון. יצוין כי באזור זה מתגוררים ע"פ ההערכות למעלה מ-60,000 יהודים בעלי אזרחות אמריקנית, אולם ההערכה היא כי עיקר הצעד חשוב לאנשי טראמפ בעיקר בהיבט ההצהרתי.

"העובדים והמתנדבים שלנו עובדים מסביב לשעון כדי לתת מענה לכל הבוחרים שפונים אלינו. ההיענות היא עצומה, והבוחרים מאמינים שטראמפ יהיה המועמד הטוב ביותר למדינת ישראל" מספר יו"ר המפלגה הרפובליקנית בישראל, עו"ד מארק צל.

מנהל הקמפיין הישראלי של המפלגה, צביקה ברוט, ציין כי "המטרה הסופית היא להגיע לחמישה מטות בחירות פעילים בכל רחבי הארץ. אנחנו נעניק סיוע לכל מי שיבקש עזרה ברישום לקראת הבחירות, ואנחנו נגיע לכמה שיותר בוחרים, בפרט צעירים, כדי להזכיר להם שמי שלא יירשם עכשיו לא יוכל להצביע בנובמבר".

תחקיר בארה"ב מביך את קלינטון שממשיכה להוביל בסקרים

בתוך כך, בארצות הברית ממשיכים להתפרסם סקרים המצביעים על יתרון יציב ועקבי של הילרי קלינטון מול דונלד טראמפ. על אף המגמה הכללית, סקר חדש של אוניברסיטת אטלנטיק בפלורידה דווקא מעניק את היתרון לטראמפ. ע"פ הסקר, טראמפ זוכה ל-43% תמיכה, 2% יותר מיריבתו הדמוקרטית. 8% נוספים הולכים למועמד העצמאי, גרי ג'ונסון והיתר טרם החליטו.

הסקר מתקבל בחשדנות רבה ע"י הפרשנים מ-3 סיבות: הראשונה, הוא עומד בניגוד מוחלט לאינספור סקרים אחרים שפורסמו. השניה, היתרון של טראמפ שביר מאוד ומצוי באזור הפניה הסטטיסטית. השלישית, כמות האנשים שהצהירו על תמיכתם במועמד העצמאי – מחשידה למדי.

יצוין עוד כי במקביל לסקר האמור מפרסמת סוכנות הידיעות 'רויטרס' סקר בו מובילה קלינטון בששה אחוזים על פני טראמפ – תוצאה סבירה ומשקפת הרבה יותר את הלך הרוח בארה"ב, לפחות לפי שעה.

                                 לסיקור נרחב ממערכת הבחירות בארצות הברית לחצו כאן