ההתמוטטות של המועמדת הדמוקרטית לנשיאות ארצות הברית תפסה את אנשי המטה שלה לא מוכנים • התגובה המאוחרת, כמו גם התיעוד של רגע הנפילה שהופץ, מסמנים נקודת מפנה שלילית מאוד מבחינתם • החידה הגדולה: כיצד ומתי יגיב טראמפ לענין

בתוך דקות אחדות פינו אירועי הזכרון לציון 15 שנה לפיגוע במגדלי התאומים את מקומם להתעסקות בלתי פוסקת באירוע הרפואי שתקף את המועמדת הדמוקרטית לנשיאות ארצות הברית, הילרי קלינטון.

הקמפיינרים והאסטרטגים שמלווים את קלינטון חוששים כי מדובר בנקודת מפנה שלילית מבחינתם, נקודת מפנה שלא בטוח שיש ממנה דרך חזור. התקשורת האמריקנית מדווחת על "דכדוך ואווירת חירום" במטה קלינטון, שם חוששים כי התגובה המאוחרת (שעה וחצי) והמהוססת לאירוע – החמירה את משמעויותיו התקשורתיות.

בנוסף, הסרטונים שתיעדו את רגע הנפילה והופצו בתקשורת מטילים צל כבד על הגירסה הקלילה שהעניקו אנשיה לאירוע. יצוין כי בסרטונים נראית קלינטון כשהיא נשענת על הסובבים אותה בדרכה לרכב תוך שהיא מועדת שוב ושוב. "ככה לא נראית 'מכת חום'" אומרים בארה"ב.

החשש הגדול מכולם הוא מפני השימוש שיעשה טראמפ באירוע. למועמד הרפובליקני – כפי שהספקנו להכיר – אין באמת גבולות ואם הדבר ישתלם לו אלקטורלית – הוא לא יהסס לתקוף את קלינטון בנקודות הכי רגישות.

לפי שעה הוא טרם הגיב לאירוע, אך לכולם ברור שזו אינה שאלה של "האם יגיב" אלא של "מתי יגיב".

בשל "אירוע רפואי": קלינטון עזבה את טקס הזיכרון המרכזי להרוגי התאומים

כזכור, מוקדם יותר דיווחנו כי המועמדת הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב, הילרי קלינטון, חשה ברע במהלך הטקס ופונתה כעבור זמן קצר לבית חולים.

"היה לה אירוע רפואי כלשה. ברכיה ננעלו והיא איבדה נעל בשעה שעזרו שהמאבטחים עזרו לה להיכנס לרכב", סיפר עד ראיה.

כעבור שעה מאז האירוע מסר דוברה של קלינטון כי מדובר בגלי חום בלבד שתקפו אותה ו"מצבה טוב". לדבריו, "קלינטון סבלה מהתייבשות ועזבה לדירת בתה על מנת לנוח. היא מרגישה כעת הרבה יותר טוב".

נזכיר, כי בחודשים האחרונים צצו שמועות שונות באשר למצבה הרפואי האמיתי (והחסוי) של קלינטון, כשבמרכזן השמועה כי מצבה "לא טוב" בלשון המעטה. מי שאחראי להפצת השמועות הם, כצפוי, גורמים במטהו של המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית, דונלנד טראמפ.

קלינטון עצמה הכחישה את הדברים ותקפה את מפיצי השמועות. לדבריה, "אני לא יודעת למה הם אמרו את זה, זה כנראה חלק מאסטרטגיה מטורפת. פשוט להגיד דברים משוגעים כאלה ואולי מישהו יאמין".

בהתייחס לטראמפ באותו ענין היא אמרה: "אני לא מטילה דופי בבריאותו של טראמפ. עד כמה שאני יודעת, הוא בריא כמו שור".

                                 לסיקור נרחב ממערכת הבחירות בארצות הברית לחצו כאן