הבעיה אינה במצב הבריאותי, הבעיה היא באמינות • פרשנות

בסביבת טראמפ טענו כל העת על בעיה בריאותית של קלינטון, אך היא הכחישה. כעת הוא נותן לסרטונים להוכיח: היא לא אמינה. לא הפעם ולא בפרשת המיילים. תרצו אותה בבית הלבן?

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

 • "אל תגידו לי יותר כלום" בקשתה הכואבת של תהילה

  תוכן מקודם

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

אין צורך להתרגש יותר מידי מהעובדה שהמתמודדת הדמוקרטית לנשיאות לא חשה בטוב במהלך המירוץ לבית הלבן. גם אדם צעיר ובריא במאת האחוזים, צריך סייעתא דשמיא מיוחדת על מנת לשרוד את המסע האינטנסיבי הזה שכולל ביקורים במדינות רבות, מאות ואלפי נאומים ואין ספור ראיונות תקשורתיים.

הבעיה אינה בהתמוטטות הקלה שלה אתמול במהלך האירוע לזכרם של שלושת אלפי הנספים באסון בנייני התאומים. הבעיה היא באמינות שלה. בעבר, תקפה קלינטון את טראמפ שלא פרסם את הדו"ח כמה מיסים שילם בעוד היא התגאתה בפרסום הדו"ח המלא שלה. אז אם את בעד שקיפות, למה לא שקיפות עד הסוף?

קלינטון סובלת מבעיית אמינות. זה התחיל מהמיילים החסויים ששיגרה מהשרת הפרטי שלה בצורה בלתי מאובטחת, שעלולה הייתה להביא לדליפת מידע מסווג. היא הכחישה, בהמשך טענה כי לא זכרה במדויק את התדרוכים בנושא השמירה על הסודיות, ולבסוף יצאה מהסיפור רק בגלל שלא נמצאה כוונה פלילית במעשיה, למרות שהיא פעלה שלא כשורה, לא הוגשו כתבי אישום כי לא הוכח שהיא אכן עשתה זאת בזדון.

הרפובליקנים ניסו – שלא בהצלחה גדולה – למנף את הסיפור. כעת, מצבה הבריאותי, נפל לידיהם כפרי בשל. כאשר רמז בתחילה טראמפ על בעיות בריאותיות אצל קלינטון, היא בחרה להכחיש זאת מכל וכל. כאשר חטפה התקף שיעול במהלך נאום בחירות, היא יצאה מזה בטענה שהיא "אלרגית" לדונלד טראמפ. חבל שאתמול לא השכילו אנשי צוותה לצאת מהסיפור הזה בקלילות כמו בהתקף השיעולים.

תחילה טענו כי היא סבלה ממכת חום. למקרה שתהיתם, מזג האוויר היה נוח אתמול במקום. בהמשך היא נעלמה לשעה וחצי, במהלכם התפרסמו הסרטונים המתעדים אותה נופלת בדרכה לרכב, למרות התמיכה הפיזית מצד עוזריה ואנשי השירות החשאי, הקונספירציות סביב מצבה הבריאותי חגגו והשמועות נשאו ראש. ככה לא מנהלים קמפיין. בשנת 2016 ובעידן האינטרנט והרשתות החברתיות, התעלמות ושינויי גרסאות עושים רק רע לנוהגים כן.

רק לבסוף טענו כי מדובר בדלקת ריאות. האם עכשיו אפשר להאמין לגרסה הרשמית של צוות הקמפיין? ובכלל, אם היא חולה מאז יום חמישי האחרון, לא עדיף היה להודיע על כך, לקחת יומיים חופשה מהקמפיין, למתג אותה כאנושית ולגרום לגל אהדה כלפיה ולאיחולי החלמה מהירה מכולם? לא מצבה הבריאותי אמור להדאיג את המצביעים, אלא האמינות שלה ששוב התערערה.

וטראמפ? בינתיים, למרבה הפלא, במקום להשתלח בה, הוא השכיל לנצל את ההזדמנות ולהתנהג בממלכתיות. רק בשעה האחרונה בחר להגיב באיחולי רפואה שלימה ולהביע תקווה כי תחוש בטוב ויתאפשר לה להתייצב לעימות הראשון מולו. לסיום הבטיח טראמפ כי יפרסם בקרוב את הדו"ח הבריאותי המלא שלו, ובכך הפך לאחד שלא מפחד להתנהל בשקיפות מליאה.

                                 לסיקור נרחב ממערכת הבחירות בארצות הברית לחצו כאן

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן