סוכני הבולשת יצרו קשר עם פעיל ימין קיצוני המתגורר בארה"ב ועדכנו אותו כי הוא מבוקש בישראל וכי צפוי להיעצר מיד עם נחיתתו • האזרח: "הסוכן אמר שאין לי מה לדאוג כל עוד לא אגיע לישראל - בארה"ב בניגוד לישראל קיים חופש ביטוי"

גם זה קורה: פעיל ימין בשם "אשריקו", המתגורר בארה"ב סיפר כי קיבלת התרעה מסוכני הבולשת הפדרלית כי במידה וישוב לישראל אפילו במסגרת ביקור ארעי, ייעצר מיד עם נחיתתו.

הצעיר, המתגורר במדינת קולרדו, חשוד בהפצת תמונותיהם של מנהיגי המדינה בלבוש נאצי ובכאפיות, לאחר שבמהלך השנה האחרונה פרסם תמונות ופרסומים על נשיא המדינה ראובן ריבלין, על ראש הממשלה נתניהו וכן על נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור, כמו גם פרסומים נגד אנשי צבא וביטחון בכירים בדימוס ובהווה כגון רמטכ"לים ועוד, כשהם לבושים במדי נאצים, מצדיעים במועל יד ואף "שרים" את המנון גרמניה הנאצית. באחת התמונות, שעברה עיבוד מחשב, מופיע ח"כ איימן עודה במדי הצבא הנאצי.

על פי הדיווח ב'מעריב', אושריקו חבר בקבוצה ימנית קיצונית בשם "כוח משימה יהודי" שבראשה עומד ישראלי בשם חיים בן פסח, שכניסתו לארץ נאסרה זה מכבר.

בעקבות הפרסומים פתחה המשטרה בישראל בחקירה ושיתפה ככל הנראה גם את רשויות החוק בארה"ב משום שאשריקו הוא אזרח אמריקאי.

לדבריו, הוא נחשף לדבר היותו מבוקש בישראל באמצעות שיחת טלפון שקיבל. "השבוע התקשר אלי אדם שהציג עצמו כסוכן הבולשת הפדרלית, השאיר לי מספר טלפון וביקש שאתקשר אליו", סיפר אשריקו ל'מעריב'.

"ביקשתי לוודא שלא עובדים עלי. התקשרתי למשרדי הבולשת והם אישרו שמחפשים אותי. הסוכן חזר אלי וקבענו פגישה בביתי. הוא הגיע והזהיר אותי שיש נגדי צו מעצר בישראל ושהבולשת ממליצה לי שלא לבקר בישראל. הוא טען שהוא רוצה למנוע מאזרח אמריקאי להיעצר ולהיתקע במדינה זרה ולכן ביקש להודיע לי על כך אישית".

האזרח הבהיר, כי מעתה "לא יגיע לישראל, אך הוא מתנחם בכך שמשפחתו תוכל לבקרו".

לדבריו, תחושתו היא שהבולשת ביקשה בעצם ליידע אותו שהיא מודעת למעשיו, אף שלדבריו בארה"ב פרסומים כאלה אינם נחשבים להסתה או לעבירה על החוק, בשל חופש הביטוי המובטח בחוקה. "הסוכן אמר לי שאין לי מה לדאוג כל עוד לא אגיע לישראל ושאני מבוקש בארץ בגלל הפרסומים שלי באינטרנט והתמונות שיצרתי", אמר והבהיר: "אין לי כל כוונה להפסיק. פה בארה"ב יש, תודה לאל, חופש ביטוי".

עם זאת, הוא הודיע שאין בכוונתו להגיע לישראל בשל צו המעצר שממתין לו. "יש לי משפחה בארץ והם יוכלו לבוא לבקר אותי פה", אמר.