אפקט המעידה? 3 ימים לאחר שפונתה מהאירוע לציון פיגועי ה-11 בספטמבר, נוטל טראמפ את ההובלה בסקרי דעת הקהל בארה"ב • 2 סקרים שונים שנערכו מצביעים על פער של 3-7% לטובת המועמד הרפובליקני

3 ימים לאחר האירוע הרפואי שתקף את המועמדת הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב, הילרי קלינטון וההתנהלות התקשורתית הבעייתית שלה ושל אנשיה סביב הענין, הדבר בא לידי ביטוי בסקרי דעת הקהל השונים שעורכים כלי התקשורת בארה"ב.

ע"פ סקר שפרסם אמש העיתון 'לוס אנג'לס טיימס' טראמפ מוביל על קלינטון ב-3%. בסקר נוסף שמפרסם העיתון הבוקר מתרחב הפער לששה אחוזים – 41% לקלינטון מול 47% לטראמפ. מדובר בנתונים דרמטיים לאור העובדה שאך לפני חודש הובילה קלינטון בבטחה בפער דו ספרתי.

דכדוך ואווירת חירום במטה קלינטון • טראמפ שומר על שתיקה, בינתיים

נזכיר כי מיד לאחר האירוע, הקמפיינרים והאסטרטגים שמלווים את קלינטון הביעו חשש שמדובר בנקודת מפנה שלילית מבחינתם, נקודת מפנה שלא בטוח שיש ממנה דרך חזור. התקשורת האמריקנית דיווח על "דכדוך ואווירת חירום" במטה קלינטון, שם חוששים כי התגובה המאוחרת (שעה וחצי) והמהוססת לאירוע – החמירה את משמעויותיו התקשורתיות.

בנוסף, הסרטונים שתיעדו את רגע הנפילה והופצו בתקשורת מטילים צל כבד על הגירסה הקלילה שהעניקו אנשיה לאירוע. יצוין כי בסרטונים נראית קלינטון כשהיא נשענת על הסובבים אותה בדרכה לרכב תוך שהיא מועדת שוב ושוב. "ככה לא נראית 'מכת חום'" אמרו בארה"ב.

החשש הגדול מכולם הוא מפני השימוש שיעשה טראמפ באירוע. למועמד הרפובליקני – כפי שהספקנו להכיר – אין באמת גבולות ואם הדבר ישתלם לו אלקטורלית – הוא לא יהסס לתקוף את קלינטון בנקודות הכי רגישות.

לפי שעה הגיב טראמפ בצורה מינורית ("מאחל לה רפואה שלמה") אך לכולם ברור כי הוא עלול לעשות שימוש מזיק בהרבה – מבחינתה של קלינטון – בהתרחשויות.

                                 לסיקור נרחב ממערכת הבחירות בארצות הברית לחצו כאן