רוסיה מאשימה את ארצות הברית בשיתוף פעולה עם… דאעש

לאחר הרג שישים חיילים מצבא אסאד בתקיפה אמריקאית - עליה התנצלו כי מדובר בטעות - מאשימים במוסקבה כי "הירי לא היה קורה לולא סירוב ארה"ב לשיתוף פעולה במלחמה בדאעש"

לאחר התקיפה האמריקאית על בסיס צבאי סורי, מאשימים ברוסיה את וושינגטון ואף רומזים כי ייתכן והמעצמה המערבית משתפת פעולה עם ארגון הטרור הרצחני – המדינה האיסלאמית.

משרד החוץ הרוסי פרסם הצהרה חריפה שבה נאמר שהתקיפות האוויריות האמריקניות הן "בגבול שבין רשלנות פלילית לבין קנוניה עם טרוריסטים מ'המדינה האיסלאמית'". עוד נמסר שהירי על המוצב הסורי הוא תוצאה של "הסירוב העקשן" של וושינגטון לשתף פעולה עם מוסקבה בלחימה בדאעש "ובארגוני טרור נוספים".

כזכור, אמש הודיע משרד ההגנה הרוסי שמטוסי קרב אמריקניים הרגו יותר מ-60 חיילים סורים בארבע תקיפות אוויריות שבוצעו על ידי שני מטוסי F-16 ושני מטוסי A-10 שהגיעו מכיוון עיראק.

עוד נמסר בהודעה של משרד ההגנה הרוסי כי הפסקת האש הופרה עד כה 199 פעמים, ואם היא תקרוס – האחריות תהיה על ארה"ב: "יש עלייה יציבה במספר ההפרות של הפסקת האש על ידי מיליציות ההתנגדות. מספר ההפגזות מהצד שלהם עלה ל-55 ביממה האחרונה. ארה"ב והקבוצות הלכאורה מתונות שתחת שליטתה לא יישמו אף אחת מההתחייבויות בהסכמי ז'נבה".

הצבא הסורי מסר: "מדובר בהתקפה חמורה ובוטה שמפרה את ריבונותה של סוריה, וזו הוכחה חותכת לכך שארצות הברית ובעלות בריתה משתפות פעולה עם דאעש".

ארגון "המעקב הסורי אחר זכויות אדם", שמושבו בלונדון ושמתבסס על רשת של מודיעים ברחבי סוריה ונחשב אמין יחסית, ציטט מקור צבאי סורי בנמל התעופה בדיר א-זור שאמר שקרוב ל-90 חיילים סורים נהרגו בתקיפות האמריקניות.

ארה"ב מתנצלת בפני סוריה על הריגתם בשוגג של 80 חיילי צבא אסד

בהודעת התנצלות שפירסם צבא ארה"ב נאמר, כי "הפגיעה בחיילי צבא סוריה לא הייתה מכוונת וכי כוחות הקואליציה שפעלו באזור, סברו שמדובר בעמדה של דאע"ש וכי מרגע שהבינו הכוחות כי טעו במטרה, הופסקו התקיפות", הצבא הוסיף כי הנסיבות ייבדקו וכי ארה"ב תמשיך לקדם את הסכם "הפסקת האש", שנחתם בשבוע שעבר בין הצדדים המעורבים. קודם לכן התייחס גורם אחר בארה"ב לתקרית ואמר כי לא מן הנמנע שארה"ב תציע לשלם פיצויים למשפחות הקורבנות.

שגרירת ארצות הברית לאו"ם סמנטה פאוור הביעה אף היא צער על התקיפה ואמרה כי מדינתה חוקרת את התקרית.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן