הרשויות בארה"ב: תא טרור אחראי להנחת המטענים בניו ג'רזי ובניו יורק

יממה לאחר הפיצוץ במנהטן, אותרו מטענים ליד תחנת רכבת בניו ג'רזי ופונה חפץ חשוד מכיכר יוניון בניו יורק • "החקירה מובילה בבירור לכיוון של טרור"

גורמים ברשויות אכיפת החוק בארצות הברית אמרו היום כי הרשויות חושדות כי תא טרור אחראי לפיצוצים שאירעו בימים האחרונים בניו יורק ובניו ג'רזי. כך דווח ברשת CNN.

ראש העיר ניו יורק ביל דה בלאזיו אמר כי חקירת הפיצוץ שאירע אתמול במנהטן "מובילה בבירור" לכיוון של טרור ואילו מושל ניו יורק אנדרו קואמו מסר כי קיים חשד שישנו קשר זר מאחורי האירועים.

היום אותרו חמישה מטענים בתיק סמוך לתחנת הרכבת באליזבת' שבניו ג'רזי. ראש העיר של אליזבת', כריסטיאן בולווייג', מסר כי אחד המטענים שנמצא סמוך לתחנת הרכבת התפוצץ בעת שחבלנים ניסו לנטרלו באמצעות רובוט.

כזכור, בפיצוץ שאירע אתמול לפנות בוקר בצ'לסי שבמנהטן נפצעו 29 בני אדם, וזמן קצר לאחר מכן נמצא מטען נוסף במרחק של כמה רחובות.

בשבת, התפוצץ מטען צינור בעיירה סיסייד פארק בניו ג'רזי, הנמצאת במרחק של שעת נסיעה מתחנת הרכבת באליזבת'. האף-בי-איי צפוי לפרסם היום קלסתרון של אדם בן 28 החשוד בהטמנת המטענים.

מוקדם יותר אמרו מקורות רשמיים כי המטען שהתפוצץ בשכונת צ'לסי שבמנהטן, והמטען הנוסף שנמצא סמוך לו, היו שנייהם מטעני רסס שהוכנו עם סירי לחץ, טלפונים ניידים ונורות, וכי נראה ששתי הפצצות נועדו לגרום לנזק רב ונפגעים.

עם זאת, גורמים רשמיים אומרים כי לא ידוע על מניע כלשהו שעומד מאחורי ההתקפות. מושל ניו יורק אנדרו קואמו, שסייר בזירת הפיצוץ בניו יורק, אמר כי "אין כל ראייה שישנו קשר לטרור עולמי".

הרשויות תשאלו היום כמה אנשים במכונית שעצרה בברוקלין, כחלק מחקירת הפיצוץ בניו יורק. דוברת האף-בי-איי אמרה כי סוכנים עצרו "רכב חשוד במסגרת החקירה" וכי "לא התבצעו מעצרים ואיש לא הואשם בדבר".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו