טראמפ מנצל את הפאניקה: אני אכנס בטרוריסטים

המתמודד הרפובליקני לנשיאות מנצל את אירועי הטרור במדינה ואומר: "שוטרים פוחדים שיאשימו אותם בגזענות ולא יכולים לפעול. ידעתי שהפיגועים יקרו"

בצל אירועי הטרור האחרונים בארצות הברית, מסתמן כי מי שירוויח מכך פוליטית, הוא המועמד הרפובליקני דונלד טראמפ שכבר מיהר לנצל את הבמה ותקף בראיון תקשורתי כי ידיהם של השוטרים כבולות.

בריאיון לרשת "פוקס" אמר טראמפ כי השוטרים פוחדים לעשות משהו נגד התקפות כמו בניו יורק, כי הם לא רוצים שיאשימו אותם ב"פרופיילינג" גזעני – הדבקה מיידית של חשד פלילי לאנשים ממוצא מסוים בשל מוצאם.

לדבריו, "אני אכנס בארגוני הטרור" וכי פעמים רבות המשטרה "יודעת מי האנשים האלה" – האחראים למעשים פליליים ולטרור – אבל "פוחדת לפעול כדי שלא יאשימו אותה בהדבקת תוויות".

הוא הוסיף בראיון: "זה לא רק משהו שהמצאתי בן-לילה בגלל הפיגועים, ידעתי שזה הולך לקרות".

מצוד בארה"ב אחר אמריקאי ממוצא אפגני "חמוש ומסוכן"

כזכור, גורמים ברשויות אכיפת החוק בארצות הברית אמרו היום כי הרשויות חושדות כי תא טרור אחראי לפיצוצים שאירעו בימים האחרונים בניו יורק ובניו ג'רזי. כך דווח ברשת CNN.

ראש העיר ניו יורק ביל דה בלאזיו אמר כי חקירת הפיצוץ שאירע אתמול במנהטן "מובילה בבירור" לכיוון של טרור ואילו מושל ניו יורק אנדרו קואמו מסר כי קיים חשד שישנו קשר זר מאחורי האירועים.

לדבריו, החשוד הוא אחמד חאן רחמני, בן 28, תושב ניו ג'רזי ויליד אפגניסטן, שהתאזרח בארצות הברית. הוא תיאר אותו "חמוש ומסוכן". תמונתו פורסמה על ידי העירייה והיא מבקשת עזרה ממי שיש בידיו פרטים על אודותיו.

הוא תועד על ידי מצלמות האבטחה בשכונת צ'לסי, שם אירע הפיצוץ. מושל ניו יורק קומו אמר כי אין בשלב זה התרעות נוספות, אולם "על התושבים להיות בכוננות".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו