הצעיר תושב ניו ג'רזי ממוצא אפגני, נעצר בחשד כי הוא זה שעומד מאחורי שרשרת הפיגועים במהלך הימים האחרונים שהביאו לפציעתם של עשרות בני אדם

IMG-20160919-WA0027IMG-20160919-WA0026IMG-20160919-WA0028בתום מצוד בן יומיים נלכד לאחר קרב יריות קצר אחמד חאן רחמני, צעיר בן 28 תושב ניו ג'רזי ממוצא אפגני, בחשד כי הוא זה שעומד מאחורי גל הפיצוצים שהתרחשו בימים האחרונים ברחבי ניו יורק וניו ג'רזי, ושהביאו לפציעתם של עשרות אזרחים.

על פי הדיווחים, בזירה נמצאה חבילה חשודה שטופלה ע״י חבלני משטרה בסיוע כלבים. בנוסף נמסר על שוטר אחד שנפצע קל באירוע, החשוד עצמו נפצ גם הוא באורח קל.

לפי הדיווחים בכלי התקשורת בארה"ב, סוכני הבולשת הפדרלית פעלו ללא לאות בימים האחרונים על מנת ללכוד את המפגעים, כאשר נקודת המוצא היתה, כי חוליית טרור איסלאמית שהוקמה בארה"ב, היא זו שעומדת מאחורי מטעני החבלה שהתפוצצו במספר זירות שונות. במקביל פורסמה תמונתו של החשוד העיקרי שזוהה במצלימות האבטחה זאחת הזירות כמי שמסליק את המטען באחד מפחי האשפה באזור, זמן קצר לפני שהתפוצץ.

לפי דיווח ששודר ב-CNN מדובר בכמה אחים שמנהלים מסעדה יחד אביהם בסמוך למקום בו נתפס החשוד העיקרי, אחמד חאן רחמני, אם כי ה-FBI טרם אישר את המידע כי רחאמני הוא זה שאכן נתפס.

בנאום שנשא הנשיא אובאמה זמן קצר לאחר הדיווח, קרא לכלי התקשורת לנהוג באחריות ולא להעביר דיווחים שאינם מבוססים, "העיניים שלנו לניו יורק וניו גרזי ולא ברור אם יש קשר בין האירועים. אנחנו מודים לאלוקים שלא היו הרוגים באירועים. החקירה נמשכת. אני מבקש מהתקשורת לא להעביר מידע לא נכון".