חאלד משעל הפתיע: לא אמשיך בתפקידי כמנהיג החמאס

אחרי עשרים שנות שלטון ולקראת הבחירות על ראשות הארגון, הודיע ראש הלשכה המדינית חאלד משעל כי בשנה הבאה יהיה "המנהיג לשעבר" • מסתמן כי איסמעיל הניה ימלא את מקומו

ראש הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל, הודיע במסיבת עיתונאים בדוחא בירת קטאר, כי לאחר 20 שנים שבהן הוא מנהיג את הארגון, הוא צפוי לא להמשיך בתפקידו. "חאלד משעל יהיה בשנה הבאה המנהיג הקודם של הלשכה המדינית של חמאס", אמר בהצהרה.

בהמשך, אמר כי בידי הארגון נשק רב יותר ממה שהיה לו בעבר, והוא הודה לקטאר ולטורקיה על תמיכתן בארגון. בסוף השנה צפויות להיערך בחירות לראשות הלשכה המדינית וסגנו של משעל, איסמעיל הניה, צפוי להיות המועמד היחיד בהן ולזכות לתמיכתה של איראן.

התפטרותו של מנהיג חמאס מגיעה ברקע הדיווחים בחודשים האחרונים, ולפיהם בכירי חמאס החליטו שלא להאריך את כהונתו של משעל, שהיה האיש החזק בארגון מאז חיסלה ישראל את השייח אחמד יאסין ב-2004.

"ישנו הסכם כמעט סגור של הנהגת הלשכה המדינית להסיר את שמות המועמדים האפשריים בבחירות, כמו מוסא אבו מרזוק, ולהותיר רק את מועמדותו של הניה", אמרו הגורמים שציינו כי במסגרת המינוי אמור הניה לעזוב את רצועת עזה תמידית ולעבור עם משפחתו לקטאר, שם ישב יחד עם הנהגת חו"ל של חמאס בדוחא.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן