יועצו של טראמפ: "שליטה יהודית ביו"ש לא תפגע ברוב היהודי"

הבחירות לנשיאות ארה"ב: יועצו של טראמפ מבהיר: "וויתור על שטחים - טעות" • הערב: פגישת נתניהו והמועמד הרפובליקני • מחר: העימות הטלוויזיוני הראשון בין דונלד טראמפ להילרי קלינטון

דייויד פרידמן, יועצו של המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית – דונלד טראמפ, חוזר ומחדד את המסרים הימנים שמשמיעים טראמפ ואנשיו במהלך מערכת הבחירות הנוכחית.

בכניסה לפגישה עם ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, אמר פרידמן: "לא חייבים לוותר על יהודה ושומרון כדי לשמור על צביון יהודי". לדבריו, "ממש עכשיו 75% מהאוכלוסייה בישראל בתוך הקו הירוק היא יהודית. יש 400 אלף יהודים שגרים ביו"ש ועוד 400 אלף יהודים במזרח ירושלים ובאופן מוזר הילודה במגזר הערבי יורדת".

פרידמן הוסיף והרחיב בענין: "ישנה מגמה של עזיבה ערבית משטחי יו"ש אך איש אינו מוחק את אלו שעזבו מרישום האוכלוסין, כך שאם תשאל 10 סטטיסטיקאים שונים כמה ערבים חיים ביו"ש, אף אחד לא יכול לתת תשובה נכונה, אף אחד לא יודע…על פי רוב החישובים אם ניקח את כל שטח מדינת ישראל מנהר הירדן ועד לים התיכון ונכלול את כל שטחי יו"ש, היהודים יהוו לפחות 65% מהאוכלוסייה".

"הטענה שאם היהודים ישלטו ביו"ש מדינת ישראל כבר לא תהיה מדינה יהודית זה לא נכון, זה לא מה שהמספרים אומרים. אבל אם נלמד את המספרים, נראה שכל הרעיון שאנחנו חייבים לוותר על יהודה ושומרון על מנת לשמר את צביונה היהודי של מדינת ישראל זה פשוט לא נכון", סיכם פרידמן.

נופלת גם בסקרים: טראמפ – 47%, קלינטון – 41%

בתוך כעת, בזמן הקרוב צפויה להתחיל הפגישה בין טראמפ עצמו לראש הממשלה, בנימין נתניהו, בניו יורק.

מחר יפגש נתניהו גם עם המועמדת הדמוקרטית לנשיאות, הילרי קלינטון.

חשוב להדגיש כי מה שמעסיק כעת את התקשורת בארה"ב זה העימות הצפוי מחר בין שני המועמדים. מדובר בעימות טלויזיוני שיועבר בכל רשתות התקשורת במדינה. ע"פ ההערכות לטראמפ יש יתרון מובנה בעימותים מהסוג הזה זאת תודות ליכולת השליטה והשליפה שלו. יחד עם זאת, מוסכם שלא צפויים לו "חיים קלים" מול קלינטון שעושה גם היא את שיעורי הבית שלה ומן הסתם תדע איך לתפוס אותו לא מוכן.

יצוין כי מדובר בעימות ראשון מתוך סדרה של 3 עימותים, אולם הוא נחשב למשמעותי והקריטי מכולם.

                                 לסיקור נרחב ממערכת הבחירות בארצות הברית לחצו כאן

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו