סוכל פיגוע ברכבת במוסקבה

בעיתון רוסי דווח כי כוחות הביטחון ברוסיה הצליחו לסכל פיגוע ברכבת בקו המהיר בין רוסיה לסנט פטרסבורג. הטרוריסטים התכוונו להטמין פצצות דשן על המסילה.

העיתון הרוסי "קומרסנט" דווח כי בפשיטה על דירה באחד מפרבריה של מוסקבה נמצאו פצצות דשן, אותן התכוונו טרוריסטים מצפון הקווקז להטמין ברכבת בקו המהיר המחבר בין בירת רוסיה לעיר השנייה בגודלה, סנט פטרסבורג.
גורמי ביטחון אמרו לעיתון כי ההתראות על "פיגוע בקנה מידה גדול נגד מרכזי המונים וגופי תעבורה" הועברו לנשיא, דמיטרי מדבדב, כבר בחודש שעבר על-ידי ראש ה-FSB, אלכסנדר בורטניקוב, בעצמו. בראש המזימה, כך על-פי הדיווח, עמד תושב מחוז קברדינו-בלקריה, בן 22, שגייס על-פי החשד לפחות שלושה פעילים שיטמינו את הפצצות, עוד הוסיפו הגורמים כי הפצצות הורכבו מאמוניום חנקתי בירידה הקרובה מאוד למסילה.
הקרמלין מנהל זה שנים ארוכות מלחמה נגד ארגוני איסלאם קיצוני בצפון הקווקז בהנהגתו של דוקו אומרוב, ואלה מצליחים לבצע מדי פעם פיגועים גדולים בתגובה. ב-2009 נהרגו 26 בני אדם בפיצוץ בקו הרכבת מוסקבה-סנט פטרסבורג. במארס 2010 נהרגו 40 בני אדם ברכבת התחתית של מוסקבה על-ידי מחבלות מתאבדות, וכעשרה חודשים לאחר מכן נהרגו 37 בני אדם בפיגועי התאבדות בנמל התעופה הבינלאומי של העיר "דומודדובו".
ארגונו של אומרוב איים להגביר את פעילותו לקראת הבחירות לנשיאות רוסיה שיתקיימו בעוד כשבעה חודשים.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו