פוטין מכחיש: רוסיה אינה מתערבת בבחירות בארצות הברית

נשיא רוסיה מכחיש כי ארצו עומדת מאחורי ההתקפות על מחשבי המפלגה הדמוקרטית ואומר כי "הבחירות בארה"ב מתאפיינות בהיסטריה" • הוא תקף את אובמה: הסיכומים בינינו כשלו

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין תוקף את ארצות הברית בגין הטענות בממשל האמריקני שלפיהן מוסקבה מנסה לחבל בבחירות ולהשפיע עליהן כדי להביא לניצחונו של דונלד טראמפ. "הבחירות לנשיאות בארה"ב מתאפיינות בהיסטריה על רקע הטענות לניסיונות השפעה רוסיים", אמר פוטין.

בשבועות האחרונים התחזקו במפלגה הדמוקרטית ובקרב גורמי מודיעין אמריקניים הטענות שלפיהן רוסיה מנסה לחבל בקמפיין של הילרי קלינטון. קלינטון עצמה אף תקפה את טראמפ על כך כמה פעמים במהלך העימותים הטלוויזיוניים ביניהם, והציגה אותו כעושה דברו של פוטין.

הממשל האמריקני האשים לפני שבועיים לראשונה באופן רשמי את רוסיה בהפעלת ההאקרים שפרצו בחודשים האחרונים למחשבי המפלגה הדמוקרטית וגנבו מהם מסמכים שהביכו את קלינטון, את המטה שלה ואת הדמוקרטים בכלל.

על רקע החשש מפני עימות צבאי בין כוחות אמריקניים לרוסיים, בעיקר בשל פעילותה של רוסיה בסוריה, אמר הערב פוטין כי במערב מגזימים בהערכת האיום הצבאי הנשקף מרוסיה כדי להצדיק את השקעת הכסף בצבא. הוא אמר כי לרוסיה אין כוונה לתקוף שום מדינה. פוטין הודה גם כי הסיכומים בינו לבין אובמה בעניין סוריה נכשלו.

מתקפת ההדלפות של ויקיליקס אינה פוגעת בקלינטון. מדוע?

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *