הסיוט של קלינטון מעודד את טראמפ: "היה מרד ב-FBI"

אחרי ההודעה על חידוש החקירה נגד המתמודדת הדמוקרטית, הפך לפתע המתמודד הרפובליקני לאוהד הבולשת הפדראלית • טראמפ על קלינטון: "היא יכולה להאשים רק את עצמה"

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • טעים להתחדש - שוקו תנובה באריזה חדשה! שוקו תנובה הטעים שכולנו מכירים, באריזה ומתכון חדשים!

  תוכן מקודם

 • "אני הייתי שם" העולם יתחלק ל-2 אלו שהיו איתי יחד בזוועה ואלה שלא

  תוכן מקודם

 • "פעמיים בן" הסגולה הפלאית של ר' חיים פלאג'י זיע"א

  תוכן מקודם

הסקרים אומנם אינם לטובתו, אך הפער בינו לבין יריבתו הגדולה, רק הלך והצטמצם מסקר לסקר. האם כעת, לאחר הודעת ה-FBI על חידוש החקירה בפרשיית המיילים, יהפוך סוף סוף טראמפ לאופטימי ויתכונן לראות את החדר הסגלגל מבפנים?

בינתיים, זה נותן לו סיבה לחייך. בעצרת בחירות הלילה בקולורדו אמר טראמפ, "יש אנשים נהדרים ב-FBI, אנשים שאוהבים את הארץ שלנו", אמר לקהל. "אני מתערב אתכם, מבלי לדעת, שהיה מרד ב-FBI", אמר המועמד הרפובליקני.

הוא הוסיף כי לדעתו היו ב-FBI אנשים שמרדו בכבוד שנותנים להילרי קלינטון בבולשת הפדרלית. טראמפ הדגיש פעם נוספת כי פרשת המיילים היא "הסקנדל הפוליטי הגדול מאז ווטרגייט". טראמפ אמר כי חידוש החקירה מעורר תקווה שהצדק, בסופו של דבר, יעשה. "אין להילרי את מי להאשים חוץ מאת עצמה".

הבעיה של טראמפ היא במיליונים שכבר הצביעו. בסקר שפרסמה היום סוכנות הידיעות רויטרס, 11 ימים לפני יום הבחירות, זכתה קלינטון ליתרון של 15% בקרב האמריקנים שהשתתפו בהצבעה המוקדמת בשבועיים האחרונים. לפי הסקר קלינטון זוכה ליתרון במדינות מפתח כמו אוהיו ואריזונה, ומנצחת גם במדינות שנחשבות רפובליקניות כמו ג'ורג'יה וטקסס. עד כה הצביעו כ-19 מיליון אמריקנים בבחירות.

המגמה תתהפך? ה-FBI הודיע כי יחקור שוב את 'פרשת המיילים'

אורן נהרי, עורך חדשות החוץ של הערוץ הראשון אומר כי אמנם מיליונים כבר הצביעו, והמצביעים הנאמנים לא ישנו את עמדתם, אבל המהלומה הזאת היא רוח גבית רבת עוצמה לטראמפ, כביכול הוכחה לצדקת טענותיו לגבי "הילרי המושחתת" שצריכה לשבת בכלא, ומהלומה לאנשי קלינטון שחששו כל הזמן שמשהו יצוץ לקראת הבחירות, וכל זאת בדיוק כשכמה סקרים הצביעו על שובו של המומנטום לצדו של טראמפ.

לדבריו, עוד מוקדם לומר עד כמה הכותרת הזו תזיק לסיכוייה של הילרי קלינטון לנצח בבחירות, אבל אי אפשר לפסול את האפשרות שמה שעשה אתמול מנהל הבולשת הפדרלית, ג'יימס קומי אולי הכתיר את דונלד טראמפ לנשיא. אנשי המטה של קלינטון הוכו בהלם, ובשעות הראשונות גם באלם – ומי יכול להאשים אותם? המסר שעולה מהודעת ה-FBI, הוא שנמצא "אקדח מעשן" בעניין עשרות אלפי המיילים שנמחקו, או שאחד מהם הכיל סודות שאכן גרמו לנזק מודיעיני נורא לארצות הברית. זה המסר – אבל כמובן לא ברור אם הראיות עצמן נמצאו.

נהרי מפרשן כי כעת מתהפך הגלגל באופן כמעט קומי: טראמפ – שזעק על קונספירציות ופיזר רמזים אפלים לגבי האופן שבו קלינטון הביאה לסגירת פרשת המיילים – משבח לפתע את רשויות החוק העושות מלאכתן נאמנה, בעוד אנשי קלינטון מלאי זעם ותסכול על פרסום החקירה בעיתוי הזה, מה גם שאכן סביר להניח שאין במיילים דבר הקשור לקלינטון עצמה.

מה שלא תהיה תוצאת החקירה, ומה שלא יהיו תוצאת הבחירות – נזק נורא נעשה. בין אם טראמפ ייבחר ובין אם קלינטון, יחסיהם עם זרוע אכיפת החוק הקריטית של ארצות הברית, והעומד בראשה, ייבחנו לנוכח הגילוי הנוכחי. רק חישבו על טראמפ המנצח, כשחודש אחר כך, או אף יומיים אחרי הבחירות, מודיעה הבולשת הפדרלית שככלות הכול אין במיילים בסלולרי של ווינר דבר הקשור לקלינטון; או למשל, שקלינטון נבחרת – והבולשת מודיעה שיש מקום לחקירה פלילית. כל כך הרבה אפשרויות, וכולן רעות. האם בגלל מייל קטן, ובגלל הודעה פומבית דרמטית אחת, יתרסק הקמפיין של הילרי קלינטון, מטרים ספורים לפני היעד?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן