סקר של רשת ABC שחזה לפני שבוע פער של 12% לטובת קלינטון, צופה היום, לאחר חידוש החקירה נגדה, פער של אחוז בודד בלבד • וגם: מי ינצח על פי מערכת בינה מלאכותית?

חידוש החקירה בפרשת המיילים, מרסקת את המתמודדת הדמוקרטית הילארי קלינטון, כך על פי הסקר הראשון שפורסם מאז ההודעה הדרמטית של ה-FBI. הסקר חוזה פער של אחוז בודד בלבד לטובתה.

על פי הסקר מקבלת קלינטון 46% תמיכה לעומת טראמפ שמקבל 45%. לפני פחות משבוע עמד הפער ביניהם על 12%, אולם בשבוע האחרון מדי כמה ימים הצטמצם הפער עוד ועוד. כשליש מהמצביעים אמרו כי פחת הסיכוי שהם יצביעו לקלינטון נוכח חידוש הפרשה.

בתוך כך בניו יורק טיימס פורסם היום כי טראמפ מוביל בפלורידה על קלינטון ב-4% ומקבל 46% לעומת שרת החוץ לשעבר עם 42%. בסקר זהה שפורסם לפני חודש הובילה קלינטון על טראמפ באחוז אחד. בסקר אחר של בלומברג שנערך במדינה בשבוע שעבר הוביל טראמפ על קלינטון בשני אחוזים.

המגמה תתהפך? ה-FBI הודיע כי יחקור שוב את 'פרשת המיילים'

הסיוט של קלינטון מעודד את טראמפ: "היה מרד ב-FBI"

במקביל, מערכת בינה מלאכותית שהצליחה לחזות שלוש פעמים את תוצאות הבחירות לנשיאות ארה"ב, צופה כי המועמד הרפובליקאי דונלד טראמפ יגבר על יריבתו הדמוקרטית, הילארי קלינטון, במרוץ לבית הלבן. המערכת אוספת 20 מיליון פיסות מידע מפלטפורמות ציבוריות באינטרנט, כגון גוגל, פייסבוק, טוויטר ויוטיוב בארה"ב, ומנתחת אותם.

על פי הניתוח שלה, היקף הפעילות הנוגעת לטראמפ גבוה ב-25% מהשיא שקבע ברק אובמה ב-2008 – השנה שבה נבחר לנשיאות. MoglA פותחה ב-2004, כך שהיא הולכת ו"מחכימה" כל העת.היא גם הצליחה לנבא את תוצאות הבחירות המוקדמות בשתי המפלגות הגדולות בארה"ב שנערכו השנה.

ריי אומר כי המערכת שלו מראה כי המועמדים שהובילו בהיקף הנראות שלהם באינטרנט – זכו בבחירות. "אם טראמפ יפסיד, הדבר יסתור בפעם הראשונה את רצף התוצאות של 12 השנים האחרונות, מאז המערכת החלה לפעול במלואה", כתב ריי בדו"ח ששלח ל-CNBC.

                                 לסיקור נרחב ממערכת הבחירות בארצות הברית לחצו כאן