מנהיג דאע"ש לתושבי מוסול: "המלחמה תחזק אותנו; זהו סימן לניצחון הסופי"

לראשונה מזה כשנה ובצל המערכה על מוסול מפרסם מנהיג דאע"ש, אבו בכר אל-בגדדי, הקלטה נדירה בה הוא מתייחס למפלות האחרונות של הארגון • במערב מעריכים כי מטרת ההקלטה לסתור את הידיעות על כך שהוא נפגע בהפצצות

לראשונה מזה שנה מפרסם מנהיג דאע"ש, אבו בכר אל בגדדי, הקלטה קולית לאנשיו. בהקלטה מתייחס אל בגדדי למספר סוגיות ומנסה להעלות את מורל אנשי הארגון הסופגים – ע"פ הדיווחים – מפלה אחרי מפלה, בעיקר במוסול.

"המערכה המתלהטת, המלחמה הכוללת והג'יהאד הגדול שמדינת האיסלאם מנהלת רק מגבירים את אמונתנו האיתנה כי הכל מוקדש לניצחון הגדול וסימן שמבשר על הניצחון הגלוי שאללה הבטיח למאמיניו. אני בטוח בניצחוננו בקרב על העיר ולא ניסוג ממנה", אמר אל בגדדי.

בהמשך הוא הוסיף: "היהודים, הנוצרים, השיעים וכל הכופרים הקצו את כל האמצעים שלהם כדי להילחם נגד המוסלמים ולוחמי הג'יהאד במוסול אחרי שהם ראו בה את אחד מבסיסיו של האיסלאם ואת אחד מהמגדלורים של האיסלאם בצל החליפות".

הוא גם ניסה להלהיב את המתאבדים ואמר: "המלחמה היא המלחמה שלכם, תהפכו את הלילה של הכופרים ליום. השמידו כליל את בתיהם והפכו את הדם שלהם לנהרות".

באופן נדיר הוא תקף במילים קשות את טורקיה והאשים את ארדואן ש"כרת ברית עם השט…הדם של כל חייל טורקי הוא דם של כלב. תראו להם את האכזריות שלכם ותצלו אותם באש הזעם שלכם".

אל בגדדי הדגיש כי המכות האחרונות שספג הארגון, ביניהן חיסול של כמה בכירים, לא יחלישו אותו.

צפו: כך הגיב מחבל דאעש שנבחר לבצע פיגוע התאבדות

במערב מעריכים כי מטרת ההקלטה היא לאותת שלמרות הדיווחים על כך שהוא נצור במוסול – הוא ממשיך לשלוט בארגון ולנהל את הלחימה שלו.

אמש דיווחנו כי המערכה אל העיר מוסול, בירת דאע"ש בעיראק, נמשכת זה למעלה משבועיים כשבימים האחרונים החלו כוחות הקואליצה (צבא עיראק, צבא ארה"ב ומליציות כורדיות) לפעול בתוך העיר עצמה, קרי בתוך מעוזי הארגון.

תמונת המצב לפי שעה אינה ברורה ומהמקום מתקבלות ידיעות סותרות על התקדמות והצלחת הפעולה. אמש דווח כי הכוחות הצליחו לשחרר שכונה מזרחית בעיר מכוחות דאע"ש אולם במקביל מתקבלות ידיעות על קשיים בהם נתקלים הכוחות.

בכיר כורדי טען הבוקר כי מנהיג דאע"ש, אל בגדדי, מסתתר בתוך העיר ולכוד בה בלי יכולת להמלט. "אני בטוח שאל-בגדאדי נמצא ומסתתר בעיר. יש לנו מידע אמין בנושא…אם הוא נהרג, זה יביא להתמוטטות מוחלטת של הארגון כולו. אנחנו עדיין לא יודעים אם הוא שרד או לא", דברי הבכיר.

בוידאו: תיעוד של חילופי אש בין לוחמים כורדים לדאע"ש

2 תגובות

הוידיאו לא קשור לנושא

הסרטון הזה מראה את החילוץ בעיר ביתר שהיה פעם

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו