הפגנה של תומכי קלינטון שהחלה בלוס אנג'לס התפשטה עד מהרה למדינות נוספות ביניהן, ניו יורק, וושינגטון ושיקגו • המפגינים קוראים קריאות בגנות הנשיא הנבחר דונאלד טראמפ ונושאים שלטים עליהם הכיתוב "הוא לא הנשיא שלי"

בעוד שלפני הבחירות היו אלו הדמוקרטים, שחזרו הלוך ושוב על דבריו של טראמפ כי יקבל את תוצאות הבחירות שניבאו ניצחון לקלינטון, רק במידה והפער לטובתה יהיה משמעותי, נראה כי ההפסד והכישלון הצורבים הפכו את היוצרות במלוא המובן.

כעת נראה כי מי שמתקשים לקבל את דבר הבוחר הנם דווקא הדמוקרטים, תומכיה של קלינטון, שהיו כל כך בטוחים בניצחונה עד שלא לקחו בחשבון אף לא למראית עין, אופציה אחרת. הדבר בא לידי ביטוי בהלם שאחז את כלי התקשורת ואת הסוקרים שניבאו ולא ידעו מה ניבאו.

האכזבה והמירמור הגדולים של מחנה המנוצחים מתורגמת ביממה האחרונה להפגנות סוערות וחסרי תקדים בהיסטוריה של ארה"ב נגד נשיא נבחר.

הפגנה ספונטנית של מספר מאוכזבים שהלה בלוס אנג'לס החלה עד מהרה להתפשט לכיוון מדינות נוספות, כאשר אלפי בני אדם הקוראים בגנותו של טראמפ ואוחזים בידיהם שלטי מחאה כשעליהם הכיתוב "הוא לא הנשיא שלי", חוסמים כבישים וצירי תנועה במרכזי הערים במספר מדינות.

במנהטן שבניו יורק, הפגינו אלפי בני אדם ב"יוניון סקוור פארק", כאשר בהמשך נערכה צעדת מחאה לכיוון מגדלי טראמפ, ה"טראמפ טאוור".

במקביל, חמישה בני אדם נפצעו מירי ליד ההפגנה נגד טראמפ בסיאטל שבמדינת וושינגטון. משרותי הכבאות המקומית נמסר כי אחד מהפצועים במצב אנוש. משטרת סיאטל מסרה כי נסיבות הירי נחקרות, אולם ההערכה היא, שאין קשר בין הירי להפגנה.

בשיקגו, הפגינו כ-2000 בני אדם שביקשו להתאסף מחוץ לבית המלון של טראמפ, תוך קריאות "לא טראמפ! לא KKK! לא ארצות הברית גזענית!".המשטרה חסמה את צירי הגישה לאזור ומנעה מהמפגינים להתקרב למלון.

בקליפורניה, שם נערכה אחת ההפגנות הגדולות, הפגינו אלפי תלמידים ומורים שביטלו את הלימודים והתאספו להפגנה בחצר בית הספר התיכון בברקלי שבסן פרנסיסקו. בהמשך קיימו התלמידים צעדת מחאה לכיוון האוניברסיטה באזור.

מוקדם יותר, בלוס אנג'לס עזבו יותר מ-300 תלמידי תיכון ממוצע היספאנים את בית הספר, והפגינו מול בניין העירייה, המפגינים קראו בספרדית "לעולם לא יביסו את האנשים כשהם מאוחדים", והניפו שלטים שעליהם נכתב, בין היתר: "לא תומכים בגזענות, הוא לא הנשיא שלי" ו"מהגרים עושים את אמריקה גדולה".

כך בתגובה לדבריו הגזעניים של טראמפ לפני הבחירות.