הלילה השחור של קלינטון: "התייפחה ללא הפסקה – אובאמה אשם"

אחד האירועים שיזכרו יותר מכל מליל הבחירות הדרמטי הוא אי-הופעתה של המועמדת המפסידה בפני קהל תומכיה • מה אירע בלילה הדרמטי בו סיימה קלינטון קריירה פוליטית רבת שנים?

ליל הבחירות הדרמטי והמסוקר ביותר בתולדות ארצות הברית ייזכר בוודאי כ"יום הכיפורים" של הסוקרים ושל כלל הפרשנים הפוליטיים, שניבאו בקו אחד ניצחון ברור למועמדת הדמוקרטית הילארי קלינטון, "לא נתנו כלל אופציה לטראמפ, ומי שכן עשה זאת, הדבר נבע מתוך כוונה 'לכסות עצמו' במידה ובכל זאת הבלתי ייאמן יתרחש". אמר אחד מתומכיו של הנשיא הנבחר דונאלד טראמפ.

אולם לצד זה, תצרב בזיכרון מאותו לילה דרמטי בקרב תומכיה של קלינטון העובדה כי עם התברר כי המערכה הוכרעה ושלא לטובתם, המתינו עד השעות הקטנות של הלילה, בציפייה דרוכה להופעתה לשווא של המועמדת המנוצחת באולם הכינוסים שהוכן מבעוד מועד לאירוע הניצחון שכה קיוו וייחלו לחגוג בסיומו של אותו ערב.

הללו הסתפקו בדבריו הקצרים והמדודים עם הופעתו של ראש המטה פודסטה שמסר כי קלינטון תישא דברים "למחרת בבוקר", כאשר גם מועד הופעתה לנאום זה עודכן כמה פעמים במהלך השעות שקדמו לכך.

כעת מתברר מה באמת אירע מאחורי הקלעים בליל הבחירות וביום שלמחרת.

את הדברים מביא העיתונאי האמריקני אד קליין, לשעבר עורך ה"ניו יורק מגזין" היוקרתי, שמספר את אשר שמעו אוזניו ממכר וותיק, לאחר שבבוקר שלמחרת ההפסד התקשרה קלינטון לחברה ותיקה מאוד עמה היא מנהלת קשרי ידידות קרובים, ותינתה בפניה את צערה תוך שהיא מתייפחת בטלפון ובוכה בכי תמרורים. "בסביבות 6:30 הבוקר היא התקשרה לחברה ותיקה", סיפר קליין בראיון לרשת Newsmax. "היא בכתה בכי מר ואי אפשר היה לנחם אותה. היא לא הצליחה להפסיק לבכות. וחברתה סיפרה שהיה קשה אפילו להבין מה היא אומרת, עד כדי כך היה בכיה מר".

"בסופו של דבר היא הצליחה להבין שהילארי תולה את האשמה בהפסד שלה בראש ה-FBI, ג'יימס קומי, וגם את נשיא ארה"ב ברק אובאמה, על כך שלא עשה למענה מספיק".

קליין הסביר שחברתה של קלינטון הסבירה לו, שלדעתה אובמה יכול היה לסגור את סיפור חקירת ה-FBI כבר לפני זמן רב, אך הוא התמהמה מלעשות כן.

קליין, שהינו עיתונאי מוערך אומר כי מניסיונו העיתונאי "עם הקלינטונים, הכל תמיד אשמת מישהו אחר – וזה היה כך עם הילארי לאורך כל הקריירה הציבורית שלה".

כזכור שבוע לפני הבחירות הודיע ראש ה-אף.בי.איי. ג'יימס קומי על פתיחתה מחדש של חקירת קלינטון בפרשת המיילים, ואילו יום לפני הבחירות כנראה כתוצאה מלחץ שהופעל עליו, חזר בו קומי מדבריו ופרסם הודעה כי לאחר בדיקת המיילים החשודים מתברר כי אין כל חשד כי קלינטון עברה על החוק.

הנשיא אובאמה התייחס עם היוודע תוצאות הבחירות, לדבריו של טראמפ שנאמרו במסע הבחירות כי במידה וייבחר לנשיאות, יפעל להעמיד את קלינטון לדין ואם צריך אף לכלוא אותה, אובאמה אמר כי הוא מקווה כי טראמפ ישמר את הנהגת נשיאי ארה"ב ההיסטורית, לפיהם אין משתמשים בכח השררה להעמיד לדין ולסגור חשבונות עם יריבים פוליטיים.

5 תגובות

בכיינית!!! ככה היא רצתה לנהל את ארה"ב??? מה היה קורה אם איראן הייתה תוקפת גם אז היא הייתה בוכה???

שמעתי שאדון טראמפ יר"ה היה קצת עצוב בנאום הניצחון שלו בגלל כשקלינטון התקשרה אליו בכתה מאד וזעזעה אותו.

חחחחחחחחחחחחחח…….

יש לה הרבה על מה לבכות…

יש על מה הפסדנו

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן