לאחר שבכירים באיראן הביעו אכזבה מבחירתו של המועמד הרפובליקני - לא לפני שחלקם אף שלחו איומים לעברו בעקבות הצהרתו כי יפעל לבטל את הסכם הגרעין - כעת מנסה טהרן לשגר מסר מפויס לדונלד טראמפ

לאחר שלאורך מסע הקמפיין חזר ותקף הנשיא הנבחר של ארה"ב דונאלד טראמפ את הסכם הגרעין שחתם אובאמה עם איראן והודיע כי לכינצח את הבחירות ויבחר לנשיאות יפעל להכניס בו שינויים, תקפו בכירים בממשל האיראני את טראמפ והזהירו כי במידה והממשל החדש אכן יממש את איומיו הרי שלאירן ישנם אופציות נוספות.

מנהיגה של איראן רוחאני, אף תקף את טראמפ באופן אישי והשתמש בשלל כינויי גנאי בכדי לבטא את אישיותו השנויה במחלוקת.

אולם נראה כי ככל שחולפות השעות ומחלחלת ההבנה כי המציאות השתנתה, גם הם הפנימו כי אם אי אפשר לשנות את המציאות, האופציה היחידה היא לפחות לנסות ולעצב אותה.

אמש כבר נשמעו מכיוון איראן קולות מפויסים יותר כאשר לפי אחד הדיווחים בכיר איראני אמר כי מדינתו תהיה מוכנה לשחרר בני ערובה אמריקנים כמחווה של רצון טוב לנשיא הנבחר טראמפ.

על פי הדיווח, אותו מקור שמסר את הפרטים ונחשב כגורם בעל השפעה בממשל האירני אמר, כי השבויים האמריקנים ישוחררו עד ליום בו יושבע לנשיאות דונאלד טראמפ, זאת כמחווה של רצון טוב, כלשונו.

כזכור לפני הבחירות אמר טראמפ כי ההסכם האיראני הנו רע לארה"ב, בכל הסכם שני הצדדים נותנים ומקבלים משהו בתמורה, בהסכם הנוכחי אמר טראמפ איראן בלבד היא זו שמקבלת.

טראמפ הוסיף כי הוא מודע לכך כי יהיה קשה עד בלתי אפשרי לשנות את ההסכם ובמידה והדבר לא יתאפשר הרי שלכל הפחות יעמוד על כך שהאיראנים יקיימו את מה שהם חתמו עליו.