טראמפ: "ארצה לסיים את המלחמה שלא נגמרת בין ישראל לפלסטינים"

הסכסוך במזרח התיכון, תכנית הדגל של אובמה והטלפון מהילרי: נשיא ארה"ב הנבחר העניק שורה של ראיונות לכלי התקשורת בארה"ב במהלכם התייחס לשורה של סוגיות שעל סדר היום • וגם: האם הוא יתקשר בעתיד כדי כדי לקבל ייעוץ מביל קלינטון?

 • הדרך שלך לפרנסה ברווח - בהתחייבות

  תוכן מקודם

 • שלא תדעו, אבל אם חלילה כן, אז כדאי שתדעו!

  תוכן מקודם

 • מרן שה"ת שולח אליך את שטר הפרנסה

  תוכן מקודם

 • יתמות עגולה: "בגיל 16 מצאתי את עצמי יתומה מאב ואם"

  תוכן מקודם

נשיא ארה"ב הנבחר, דונלד טראמפ, העניק שורה של ראיונות לכלי תקשורת בארה"ב במהלכם ניסה לשגר מסר מתון ומפוייס למצביעיו, לשאר אזרחי ארה"ב ולעולם כולו. הוא הצהיר: "כי בכוונתו לשמר סעיפים מה'אובמה קייר' (תכנית הבריאות שיצא כנגדה. ח.ג.) "מתוך כבוד לאובמה".

באשר לסכסוך הישראלי-פלסטיני אמר טראמפ: "זו המלחמה שלעולם אינה נגמרת ואני מקווה שאהיה חלק ממציאת פתרון". לדבריו, "זו המטרה הסופית. בתור איש עסקים שסוגר עסקאות, אשמח לעשות זאת. את העסקה שלא ניתנת לעשייה, לעשות זאת למען האנושות כולה".

"הילרי קלינטון ואני ערכנו שיחת טלפון חיובית לאחר שנודעו תוצאות הבחירות. אני יכול לתאר שהשיחה לא הייתה פשוטה עבורה, כלומר, אני בטוח שלה זה היה יותר קשה מולי, ולי היה מאוד מאוד קשה", גילה טראמפ.

הוא פרט: "היא הייתה הכי נחמדה שאפשר, היא פשוט אמרה 'ברכותיי דונלד, כל הכבוד' ואני אמרתי לה שברצוני להודות לה מאוד על כך שהייתה מתמודדת נפלאה…היא חזקה ומאוד חכמה".

טראמפ סיפר שקיבל שיחה גם מהנשיא לשעבר ביל קלינטון. "הוא התקשר אמש. הוא היה הכי אדיב, אמר שהיה מירוץ מדהים, מהמדהימים ביותר שראה". כשנשאל אם ישקול אי פעם להתקשר לנשיא לשעבר ביל קלינטון ליעוץ, הוא לא שלל את האפשרות. "הוא בחור מוכשר מאוד, שניהם מוכשרים, זו משפחה מוכשרת ביותר", דברי טראמפ.