טראמפ: "אשקול למנות תובע מיוחד שיחקור את פרשת קלינטון"

בראיון שהעניק אמש לתקשורת האמריקנית התייחס הנשיא הנבחר להצהרות הקמפיין השנויות במחלוקת וביקש להרגיע את אותם אלו המביעים 'דאגה' מבחירתו • "אני מתכוון להיות מתון יותר", הבהיר • בהמשך הוא קרא לתומכיו שלא להיגרר לאלימות בעקבות ההפגנות נגדו

נשיא ארה"ב הנבחר דונאלד טראמפ העניק אמש ראיון לתקשורת האמריקנית בו התייחס לראשונה לתוכניותיו 'ביום שאחרי' וביקש להרגיע את המוני המפגינים, תומכי המפלגה הדמוקרטית, שיצאו לרחובות להביע את מחאתם מאז הפסדם הצורב בבחירות.

הנשיא הנבחר נשאל לגבי הצהרותיו החוזרות ונשנות מלפני הבחירות כי יבטל את 'רפורמת הבריאות' המהווה תוכנית הדגל של הנשיא היוצא ברק אובאמה, ואמר כי יכנס את הקונגרס ב-20 לינואר מיד עם השבעתו על מנת לדון בביטול הרפורמה.

טראמפ נדרש במהלך הראיון להבטחתו במהלך קמפיין הבחירות כי במידה וייבחר לנשיא ימנה תובע מיוחד לחקור את פרשת קלינטון, טראמפ היה נשמע מפוייס הרבה יותר מדבריו שנאמרו רק לפני שבוע, כשהבטיח למנות תובע מיוחד שיחקור את פרשת המיילים של הילרי קלינטון.

בתגובה לשאלת המראיין בענין השיב, "אני אצטרך לחשוב על זה – הילרי עשתה דברים רעים, אך הקלינטונים בכללותם הם אנשים טובים ואני לא רוצה לפגוע בהם".

בסיום דבריו התייחס הנשיא להפגנות המחאה האלימות שפרצו נגדו וקרא למפגינים "להפסיק עם זה". הוא קרא למפגינים ואמר, "אני כל כך עצוב לשמוע על האלימות הזו, ואני אומר – תפסיקו – אין לכם ממה לפחד, אנחנו נחזיר לעצמנו את המדינה", הבטיח.

הנשיא הנבחר חזר על הבטחתו מלפני הבחירות כי יגרש מהגרים, והבהיר כי בכוונתו לגרש באופן מיידי עד 3 מיליון מהגרים. "אנחנו הולכים לקחת את כל האנשים שיש להם תיק פלילי, יש לנו הרבה אנשים כאלה – כנראה שני מיליון, זה יכול להיות אפילו שלושה מיליון – אנחנו נוציא אותם מהמדינה. הם כאן בניגוד לחוק.

ואילו יו"ר בית הנבחרים פול ראיין הרפובליקני הנחשב לבר פלוגתא של טראמפ, אמר בראיון ל-CNN כי יתנגד לגירוש מהגרים, "אנחנו מאמינים באבטחה וחיזוק הגבול, לא בגירוש. זה לא בסדר העדיפויות שלנו".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן