הנשיא הנבחר שמגבש בימים אלו את הכוורת שתקיף אותו הארבע השנים הקרובות מפתיע בכוונתו למנות לתפקיד הבכיר את יריבו משכבר הימים מיט רומני • הלילה נפגש טראמפ עם שגריר ישראל בארה"ב רון דרמר

הבחירות הסתיימו כבר לפני למעלה משבוע והנשיא הנבחר אינו מבזבז זמן. בפניו משימה שאינה הפשוטה כלל ועיקר, עליו לגבש עד ה-20 בינואר המועד בו יכנס באופן רישמי לתפקידו, שורת מינויים בכירים לתפקידי מפתח בממשל החדש. כאשר איוש תפקידים אלו יאפיינו במידה רבה את הקו שהממשל בראשותו יבקש לקדם.

במהלך השבוע נפגש טראמפ עם שורה של בכירים במפלגה הרפובליקנית ביניהם כאלו שהובילו את הקו הקיצון נגדו במהלך הבחירות, הן כדי להותיר משקעים מאחור ולהביט קדימה והן כדי לבדוק אופציות למינויים שונים כפי שעלו במהלך ישיבות הצוות האופף אותו.

אחת ממשרות האמון המוערכות כנחשבות ועליו לוטשים עיניים לא מעט בכירים, הוא תפקיד 'שר החוץ', או בשפה העממית יותר 'מזכיר המדינה'.

לאחר שבתחילת השבוע דווח כי בכוונת טראמפ למנות לתפקיד את ראש עיריית ניו יור קלשעבר רודי ג'וליאני הנחשב לגדול תומכיו במפלגה הרפובליקנית במהלך הקמפיין השנוי במחלקות, הלילה דווח ברשת NBC כי דונלד טראמפ שוקל למנות את מיט רומני למזכיר המדינה הבא.

הדיווח כי רומני שהתמודד לפני ארבע שנים מול אובאמה כמועמד המפלגה הרפובליקנית בבחירות לנשיאות מעורר השתהות והרמת גבה בקרב רבים, מאחר וזה נחשב לאחד מגדולי מבקריו של טראמפ לאורך השנים, במיוחד לאורך קמפיין הבחירות. לרומני מיוחסים אמירות פוגעניות ושאינן ראויות בלשון המעטה, על הנשיא הנבחר דונאלד טראמפ.

במקביל הלילה דווח, כי רון דרמר, שגריר ישראל בארה"ב ומי שנחשב למקורבו של רה"מ נתניהו נפגש הלילה עם טראמפ, לעיתונאים אמר דרמר כי הוא מצפה לעבוד עם הממשל החדש. מדובר בנציג ישראלי ראשון שנפגש עם הנשיא החדש לאחר הבחירות.

,יצויין כי אתמול קיים טראמפ בין היתר עם מזכיר המדינה האמריקני לשעבר הנרי קיסינג'ר. "אני רוכש לד"ר קיסינג'ר כבוד עצום ואני מעריך את העובדה שהוא שיתף אותי ברעיונותיו", אמר טראמפ לאחר הפגישה. קיסינג'ר הנחשב ליהודי הראשון שכיהן בתפקיד זה בממשל האמריקני, זכור שלא לטובה מתקופת כהונתו.

בתוך כך, הבית הלבן הודיע כי חברי צוות המעבר של הנשיא הנבחר טראמפ, יוכל להתחיל כבר בימים הקרובים לעבוד עם פקידי ממשלה לקראת חילופי השלטון בינואר.

"חלק מצוות המעבר של טראמפ יכול לקבל כבר תדרוכים וחומרים אחרים מקבוצות המעבר במשרדי הממשלה ובסוכנויות השונות", אמרה דוברת הבית הלבן.