שני המנהיגים נפגשו בשולי הוועידה הכלכלית השנתית שהתקיימה בפרו • פוטין סיכם את 8 שנות כהונתו של אובאמה ואמר: "היה לנו קשה לעבוד אחד עם השני, אך גם אני וגם אובמה רחשנו כבוד זה לזה"

האם היחסים העכורים בין ארה"ב ורוסיה בדרך לראות ימים יפים יותר? אם נשפוט לפי דבריו של פוטין נראה כי התשובה בהחלט בכיוון. אמש נאם נשיא רוסיה בוועידה הכלכלית השנתית הנערכת בלימה שבפרו וגילה כי שוחח בימים האחרונים עם הנשיא האמריקני הנבחר וזה אמר לו כי בכוונתו לשקם את יחסי המדינות. "הנשיא הנבחר טראמפ, הודה כי הוא מעוניין לנרמל את היחסים בין רוסיה לארצות הברית ואמרתי לו את אותו הדבר", אמר פוטין.

פוטין שנאם בפני מנהיגים זרים ביניהם נשיא ארה"ב ברק אובאמה אמר עוד, כי השניים קבעו להיפגש על מנת לדון בעתיד יחסי המדינות אם כי טרם נקבע העיתוי.

יצויין כי לאחר הנאום התקיימה פגישת בזק בין פוטין לאובאמה, פגישה שכלל לחיצת ידיים והחליפו מילות נימוסין בעיקר.

לאחר הפגישה הקצרה התייחס פוטין ליחסים הצוננים ולמתיחויות הרבות בין המנהיגים שלוו במהלך הקדנציה של הנשיא אובאמה ואמר, כי "שנינו הודינו בכך שלמרות שהדיאלוג בינינו לא היה קל, והאמת חייבת להיאמר, היה לנו קשה לעבוד אחד עם השני, גם אני וגם אובמה רחשנו כבוד זה לזה".

פוטין סיפר כי אף הזמין את אובאמה לביקור ברוסיה, "הודיתי לאובמה על שנים של עבודה משותפת ואמרתי לו שאם יתאפשר לו, או שיחפוץ בכך, נשמח לקבלו ברוסיה בכל עת", הוסיף פוטין.