על פי הודעת תאגיד טיסנקרופ, החברה נפלה קורבן למתקפת סייבר מאסיבית • התאגיד הגרמני בונה את הצוללות עבור ישראל, אך לטענתם, נגנב מידע על פרויקטים אחרים ולא נמצאה עדות לפגיעה בתחום הצוללות • תאגיד טיסנקרופ נמצאית בבעלות גרמנית ובשותפות עם המשטר האיראני

התאגיד הגרמני שמוכר צוללות וספינות קרב לישראל דיווח כי הוא נפל קורבן בתחילת השנה למתקפת סייבר. "טיסנקרופ הייתה יעד למתקת סייבר מסיבית", נמסר היום בהודעת החברה, אשר בה שותפה ומחזיקה מניות גם המשטר האיראני.

על פי סוכנות הידיעות רויטרס, מתקפות הסייבר נחשפו באפריל ובחברה העריכו כי בוצעו בפברואר. בטיסנקרופ אמרו כי ההאקרים גנבו מידע על פרויקטים ממחלקת ההנדסה של החברה וממחלקות אחרות, וטענו כי לא נמצאו עדויות לפגיעה ביתר התחומים שבהם עוסק התאגיד – ממעליות ועד בניית צוללות וספינות.

טיסנקרופ, אחת מיצרניות הפלדה הגדולות בעולם, העריכה כי המתקפות נעשו מדרום מזרח אסיה. היא לא פירטה אילו מסמכים נגנבו, ומסרה כי היא אינה יכולה להעריך את הנזק שנגרם מכך. החברה הגישה בעקבות זאת תלונה רשמית למשטרה בגרמניה. לפי החברה, לא נפגעו המערכות המאובטחות שמפעילות תחנות כוח בדואיסבורג שבלב חבל הרוהר התעשייתי שבגרמניה.

ליברמן: השותפות האיראנית ביצרנית הצוללות שולית ביותר וללא השלכות משמעותיות