לאחר כיבוש חאלב: חיזבאללה מפרסם קליפ ניצחון • צפו

נאסרללה מצטרף לחגיגות הניצחון של אסד: ארגון הטרור השיעי שנטל חלק מרכזי במערכה על העיר ואף איבד בה מאות לוחמים, מפרסם קליפ ניצחון עם מראות מהקרבות השונים ומההשתלטות על העיר • צפו

ביום חמישי האחרון דיווחנו כי אסד קרוב לאחד מהישגיו הגדולים עד כה: שחרור מלא של העיר חאלב מכל כוחות המורדים. ע"פ דיווחים של ארגוני סיוע שונים הפועלים בעיר, צבא סוריה – בגיבוי אווירי מאסיבי של חיה"א הרוסי – כובש שטח אחרי שטח בתוך העיר, כשהיום השלימו הכוחות את כיבושה של העיר העתיקה כולה.

"האופוזיציה איבדה כשני שלישים משטחו של מעוזם המרכזי בתוך שבועיים. כוחותיו של בשאר אסד ושל בעלי בריתו נכנסו אתמול לעיר העתיקה ועתה הם קרובים יותר מתמיד להשיג את ניצחונם הגדול ביותר מאז החלה המלחמה ולהדוף את המורדים מכל שטחה של חאלב", מדווחות סוכנויות הידיעות בעולם הערבי..

חלק מארגוני המורדים מתעקשים שהדיווחים מופרזים וטוענים שהמצב הרבה פחות קטסטרופאלי מהמדווח בתקשורת, אולם התמונות מהעיר – כמו גם המידע שבידי המודיעין במערב – מציירים תמונה שונה.

בצל המפלות קוראים ארגוני המורדים להפסקת אש, כשהם מביעים הסכמה גם לנה מו"מ על עתידה של העיר. צבא סוריה מסכים לשקול את הדברים, אך ההנחה היא שהוא יסכים להפסקת אש רק תמורת כניעה מוחלטת של המורדים.

חשוב לציין כי המורדים מחזיקים עדיין ברוב שטחי סוריה, אולם אין ספק שההתפתחויות האחרונות מעודדות מאוד את אסד ותומכיו שחשים שהמומנטום איתם."עם שחרורה המלא של חלב לא יישארו קלפים בידי המערב והטרוריסטים", אמר אסד לתקשורת הסורית בעקבות נצחונותיו האחרונים.

צבא סוריה כבש את חאלב העתיקה • אסד: "מפלה למערב ולטרוריסטים"

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *