לאורך מערכת הבחירות האשימו במפלגה הדמוקרטית כי קיים שיתוף פעולה נסתר בין טראמפ לממשלת פוטין • כעת מקבלת השמועה שנתפסה כקונספרציה לא אמינה - אישור מסוכנות הביון המרכזית • טראמפ מכחיש

ביקורת על נשיא ארה"ב הנבחר מבית: לאחר גל השמועות במהלך קמפיין הבחירות, על מעורבות רוסית לטובת המועמד הרפובליקני הנשיא הנבחר דונאלד טראמפ, שמועות שהפכו עד מהרה למיתוס ולפיו האקרים רוסיים פרצו למחשבי המפלגה הדמוקרטית ובעזרת מידע רגיש שדלו, הצליחו להשפיע על דעת הקהל במדינות השונות בארה"ב, מה שהטה את הכף בסך הכללי, לטובתו של טראמפ.

הערב עם פרסום הודעה מטעם סוכנות הביון המרכזית של ארה"ב ה-CIA, המאששת לראשונה את הדיווחים שעלו עד כה, על מעורבות רוסית בבחירות לטובת טראמפ, מצטרפים הערב בכירים במפלגה הרפובליקנית למכתב מחאה שפורסם על ידי בכירים במפלגה הדמוקרטית, ובו מוטחת בטראמפ ביקורת קשה על שיתוף הפעולה מצדו כלפי המעורבות הרוסית.

מארגני מכתב המחאה יוצאים מתוך נקודת הנחה כי במהלך הקמפיין התנהלו מגעים מאחורי הקלעים, מגעים של שת"פ בין טראמפ לרוסים.

אלא שטראמפ מצידו הגיב היום להאשמות ואמר, "זה נשמע לי כמו עוד תירוץ ואני לא מאמין לזה, זה כה מגוחך בעיני".

על המכתב חתומים מהצד הדמוקרטי יו"ר בית הנבחרים, צ'אק שומר וג'ק ריד, ואילו מהצד הרפובליקני הצטרפו למכתב ג'ון מקיין ולינדזי גרהאם הנחשבים לבכירים במפלגה.

לדבריהם, "במשך שנים כוחות זרים כיוונו התקפות סייבר נגד תשתיות כלכליות וצבאיות של ארה"ב, תוך גניבה של הקניין הרוחני שלנו. כעת, המוסדות הדמוקרטים שלנו הפכו למטרה" – "הדיווחים האחרונים על ההתערבות הרוסית בבחירות שלנו אמורים להדאיג את כל האמריקאים, נפעל לאחד את עמיתינו סביב המטרה לחקור את האיומים החמורים שמתקפות סייבר המבוצעות על-ידי ממשלות זרות מציבים בפני הביטחון הלאומי שלנו, ולעצור אותם"

במקביל הערב דווח, כי קיימים חילוקי דעות בין ה-FBI, הבולשת האמריקנית, שלטענתה כי אין כל ממש בדיווחים על המעורבות הרוסית בבחירות לנשיאות, לבין סוכנות הביון המרכזית ה- CIA שהם אלו שהנפיקו את המידע המאשר את הטענות.