הניצחון של דאע"ש בתדמור: חיזבאללה ואסד איבדו מאות לוחמים

ההספדים על ארגון הטרור היו מוקדמים מידי? בעולם מעריכים כי האופן שבו כבשו (שוב) לוחמי 'המדינה האיסלאמית' את תדמור והמחיר הכבד שהם גבו מהמשטר הסורי וסייעניו מלמדים שהארגון הפך לממוקד ומתוחכם יותר • בפנים: תיעוד של דאע"ש אמש בעיר

מובסים בזירה אחת – מביסים בזירה אחרת: הניצחון הגדול של דאע"ש אמש בתדמור תפס את אסד, כמו גם את סייעניו מרוסיה, איראן וחיזבאללה, כשהם לא מוכנים.

כל הקואליציה הנזכרת עסוקה מזה כמה ימים בחגיגות הניצחון היוקרתי בקרב על חאלב, אלא שפתאום הפציעו לוחמי המדינה האיסלאמית, כבשו את העיר ממנה גורשו לפני קרוב לשנה ובעצם העבירו מסר: אנחנו לא הולכים לשום מקום. גם אם ננחול מפלה, היא נקודתית ובעיקר זמנית בלבד.

אם לא די במכה המוראלית שבכיבוש תדמור, הרי שנלוותה אליו גם מהלומה לא פשוטה עבור אסד וסייעניו: ע"פ ההערכות, כוחות הקואליצה (צבא סוריה, אנשי חיזבאללה ומשמרות המהפכה) איבדו בקרבות מאות לוחמים, מאחר והם התרגשו עליהם בהפתעה מוחלטת. ענין נוסף: האופן המהיר והתחליטי שבו נכבשה העיר מלמד, כאמור, כי דאע"ש עבר מארגון שמתנהל בטקטיקה לצבא בעל אסטרטגיה ברורה. לאמור: ברגע שאנשי הארגון הבינו שהם את הקרב על חאלב הפסידו, הם החלו בשקט בשקט להערך לקרב הגורלי על תדמור. קרב שהוכר בנוק אאוט.

בוידאו: לוחמי הארגון שוב מסתובבים ברחובות העיר, אמש

כזכור, הארגון הסורי לזכויות אדם דיווח כי לוחמי "המדינה האסלאמית" – דאעש השתלטו על העיר תדמור, למרות מתקפה אווירית מאסיבית של רוסיה. על פי הדיווח, צבא סוריה נסוג מהעיר העתיקה שבמרכז המדינה חרף החיפוי הרוסי.

לפני כתשעה חודשים הצליח צבא אסד לכבוש מחדש את העיר העתיקה מידי דאעש, מהלך שהיווה אז את הנסיגה הגדולה ביותר של הארגון מאז החלו התקיפות של צבא רוסיה ב-2015. הכיבוש שינה בזמנו את חוקי המשחק והביא לניצחונות משמעותיים של צבא אסד.

עם זאת, בעוד המתקפה של דאעש בתדמור, שבמחוז חומס, הוגדרה כמוצלחת, מאבד ארגון הטרור הקיצוני והאכזרי שטחים באזורים אחרים בסוריה. אתמול הודיעו כוחות מורדים וכורדיים הנתמכים בידי הקואליציה נגד דאעש בהובלת ארצות הברית על השלב השני במבצע לכיבוש מעוזו בא-רקה. זאת לצד ההודעה האמריקנית על שליחת 200 אנשי צבא שיסייעו במבצע, וצפויים לעמוד בחזית. השלב השני כולל שחרור אזורים ממערב לא-רקה, שיובילו לבידוד העיר.

תיעוד נדיר: כך כבש צבא אסאד את העיר העתיקה תדמור

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *