מחריד: בעוד המערב מברך על הפסקת האש בעיר המדממת, אזרחים שנמלטו ממנה מספרים כי כוחותיו של אסד "סוגרים חשבונות" עם חלק מהאזרחים, לרבות הוצאות המוניות ואכזריות להורג • בינתיים בתדמור: דאע"ש חושף את מימדי התבוסה וההשפלה של הרוסים • צפו

חרפת המערב:לאחר שחוסר המעש של "המדינות הנאורות" הוביל לזוועה הגדולה ביותר מאז מלחמת העולם השניה, מוסיפות חלק ממדינות המערב בעצימת העיניים לנוכח המתרחש בעיר שהיתה עד לפני כמה שנים הגדולה בסוריה.

בעוד העולם מתעסק בהפסקת האש שהושגה בעיר – הפסקת אש שהיא בעצם תוצאה ישירה של פשעי המשטר הסורי, שהרי רוב תושבי העיר נמלטו או נהרגו במהלך המלחמה – מתברר שגם המציאות השקטה שנוצרה טומנת בחובה סכנות לחלק גדול מתושבי העיר המיוסרים ששרדו את הזוועות עד כה.

דיווחים מתוך העיר מלמדים על מסע נקמה מתוכנן, הרג שיטתי של אזרחים בידי כוחות המשטר והמילציות המסייעות להם. מסע הנקמה כולל מעצרים המוניים, רצח חסר הבחנה של גברים, נשים וילדים, ואפילו שריפה למוות של מתנגדי השלטון.

לפי שעה מדובר במאות שכבר נרצחו מאז כיבוש חאלב, אך החשש הגדול הוא שמדובר רק בגל הראשון, שלאחריו צפויים גלי "טיהור" נוספים.

הניצחון של דאע"ש בתדמור: חיזבאללה ואסד איבדו מאות לוחמים

האזרחים שזכו להמלט מהעיר עושים את דרכם למחנות הפליטים בגבול ובטורקיה, במטרה לנסות לשקם את חייהם.

בתוך כך, אתר אופוזיציה אף הקים מנוע חיפוש מיוחד, שבו יכול כל תושב חאלב לבדוק האם הוא או ילדיו מבוקשים על ידי השלטונות, אם לצורך מעצר או כדי לגייסם לשורות הצבא. יש עוד אזורים רבים במדינה שבהם התבססו מיליציות מורדים ושאותם הוא רוצה לטהר אחרי הניצחון בחאלב.

כפי שדיווחנו ביומיים האחרונים, בעוד העולם ואסד עסוקים בחאלב, הפתיע דאע"ש בתדמור והשיב את השליטה לידיו. ככל שנוקפות השעות הולכים ומתבררים מימדי התבוסה של אסד והרוסים במקום. בסרטון שמפרסם הלילה דאע"ש נראה מחנה צבאי שננטש ע"י לוחמים רוסים מבוהלים, שאפילו השאירו את האוכל על השולחנות – מה שמלמד על עוצמת ההפתעה של לוחמי 'המדינה האיסלאמית'.

בנוסף מציגים הטרוריסטים למצלמה את ארסנל הנשק העצום שהשאירו אחריהם הרוסים. "נחזיר להם את כל הכדורים והפגזים", אמר אחד הטרוריסטים בלעג. צפו

מעצרים, הרס והוצאות להורג: האימה חזרה לרחובות תדמור • צפו